Polacy coraz chętniej korzystają z pożyczek ratalnych, ponieważ są one łatwo dostępne i nie wymagają tylu formalności co kredyty bankowe. Co ważne, pożyczkę można zaciągnąć przez internet, bez potrzeby wychodzenia z domu. Pieniądze uzyskane w taki sposób mogą być przeznaczone na dowolny cel, np. na wakacje, naprawę samochodu czy zakup sprzętu RTV/AGD. Co warto wiedzieć, zanim zaciągnie się pożyczkę na raty?
Firmy pożyczkowe – którą wybrać?
Na rynku finansowym funkcjonuje wiele firm pożyczkowych, których oferta niekiedy znacznie się od siebie różni. Przy wyborze konkretnej pożyczki należy wziąć pod uwagę wiele czynników – od RRSO i wysokości oprocentowania, poprzez dostępną liczbę rat czy wysokość pożyczki, aż po opinie klientów czy wymagane zaświadczenia. Sprawdź również artykuł “Na co najczęściej pożyczamy pieniądze?“.
Kwestii wymagających sprawdzenia jest sporo, dlatego zadanie warto sobie ułatwić, korzystając z porównywarki ofert na stronie https://pozyczkowy-portal.pl/pozyczki-ratalne/. Ustawiając za pomocą suwaków kwotę pożyczki oraz ilość rat, otrzymuje się oferty różnych firm pożyczkowych z uwzględnieniem wskazanych parametrów. W serwisie istnieje też możliwość sprawdzenia opinii klientów poszczególnych parabanków.
Złożenie wniosku o pożyczkę
Wniosek o pożyczkę można złożyć przez internet i jest to najczęściej wybierana opcja. Wniosek ma formę internetowego formularza, w którym wypełnia się poszczególne rubryki. Zawsze wymagane jest podanie danych osobowych z dowodu osobistego wnioskodawcy. Większość firm pożyczkowych wymaga także podania numeru konta bankowego, przy czym musi ono być założone na dane osoby wnioskującej o pożyczkę.
We wniosku konieczne jest również podanie danych teleadresowych, czyli miejsca zamieszkania oraz numeru telefonu i adresu e-mail. Należy też wypełnić oświadczenie dotyczące wysokości dochodów oraz ich źródła, którym może być emerytura, renta czy umowa o pracę. W niektórych firmach wymagane jest także wykonanie przelewu uwierzytelniającego w wysokości od 1 gr do 10 zł. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku umowa przesyłana jest na podany adres e-mail, a po jej podpisaniu pieniądze trafiają na wskazane konto.