Niezależnie od wielkości firmy, jednym z istotnych czynników, przyczyniających się do jej sukcesu, jest efektywność działania. Ta z kolei może być niezwykle duża, jeżeli personel wykorzystuje w swojej pracy odpowiednie oprogramowanie dla firm – proste w obsłudze i zautomatyzowane systemy ERP, takie jak Comarch ERP Optima.
1. Oprogramowanie dla firm Comarch ERP Optima
2. Comarch ERP Optima – wersja desktopowa i w chmurze
Systemy ERP zyskują w Polsce coraz większą popularność. Korzystają z nich nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale również małe firmy, zatrudniające zaledwie kilku pracowników. Ich niekwestionowanym plusem jest możliwość zarządzania całą organizacją w obrębie jednego systemu oraz ułatwiony przepływ informacji między działami, co znacznie usprawnia i przyspiesza pracę.
Oprogramowanie dla firm Comarch ERP Optima
Comarch ERP Optima to oprogramowanie dla firm utrzymane w typowym modelu ERP. Obejmuje kilka modułów tematycznych, przeznaczonych dla konkretnych działów firmy, m.in. księgowości, działu kadr i płac, magazynu, działu handlowego i sprzedaży internetowej. W ramach tego systemu można korzystać również z rozwiązań pozwalających na tworzenie zaawansowanych raportów i analiz, budowanie bazy klientów CRM oraz sprawny serwis. Dodatkowo, dział księgowości może się wspierać modułem OCR, czyli możliwością automatycznego zaczytywania danych z faktur, zapisanych w formacie PDF lub plikach graficznych. Comarch ERP Optima daje więc ogromne możliwości na usprawnienie pracy w całej firmie, począwszy od działów, znajdujących się na samym dole hierarchii firmowej, aż po zarząd.
Comarch ERP Optima – wersja desktopowa i w chmurze
Comarch ERP Optima wyróżnia się wśród innych programów dla firm możliwością wyboru rozwiązania tradycyjnego, stacjonarnego, oraz nowoczesnego, działającego w całości w chmurze. Druga wersja staje się coraz bardziej popularna, ponieważ odpowiednie moduły oprogramowania można otwierać z każdego miejsca na świecie – wszędzie tam, gdzie pracownik posiada dostęp do internetu. Model oprogramowania w chmurze działa w przeglądarce internetowej, można go więc uruchomić na dowolnym komputerze lub urządzeniu mobilnym. Znacznie ułatwia to holistyczne zarządzanie firmą oraz pracę zdalną.
Możliwość wyboru wersji oprogramowania pozwala także na kontrolę wydatków. Model płatności różni się w zależności od opcji i w przypadku modułów tradycyjnych opiera się na wykupieniu czasowej licencji, natomiast oprogramowanie w chmurze wymaga opłacania miesięcznego abonamentu.