Mało które przedsiębiorstwo nie posiada samochodu, który jest używany do celów służbowych. Takie używanie samochodu generuje wydatki, do których można zaliczyć nie tylko zakup paliwa oraz płynów eksploatacyjnych, ale również zakupy części zamiennych do posiadanego samochodu w tym również zakup i wymiana opon.
Na oponach nie oszczędzaj.
Wiadomo, że opona to jest jedyny element wyposażenia samochodu, która łączy nadwozie z nawierzchnią. Ten istotny element bezpieczeństwa często jest w zakupach firmowych traktowany nieco po macoszemu. Nie jest to zrozumiałe, gdyż według przepisów Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zakup opon do samochodów firmowych może być uwzględniony w kosztach prowadzenia przedsiębiorstwa. Jednak najważniejszym jest to, by samochód wchodził w skład środków trwałych, a posiadanie i używanie go ma gospodarcze uzasadnienie i wiąże się z obecnymi lub przyszłymi wynikami finansowymi przedsiębiorstwa.
Mając powyższe na uwadze, warto wziąć również bezpieczeństwo użytkowników samochodów i zadbać o to, by opony w samochodzie były jak najlepsze. Oczywiście warto wziąć pod uwagę, jak jest wykorzystywany samochód. Jeśli jego przebieg nie jest zbyt wielki, może dobrym strzałem są opony całoroczne. Na rynku jest wielu producentów, którzy oferują doskonałe opony, które się sprawdzają zarówno w warunkach letnich, jak i można je używać w czasie zimy. Trzeba sobie powiedzieć, że dla wielu opony wielosezonowe, źle się kojarzą z oponami, które były dostępne kilka dekad wcześniej. Obecne całoroczne opony spełniają wyśrubowane normy i doskonale się wręcz będą nadawać do samochodów osobowych i dostawczych wykorzystywanych w przedsiębiorstwach. Owszem w przypadku, kiedy samochody są używane bardziej intensywnie, warto zainwestować w opony sezonowe. Szczególnie jest to polecane w przypadku zawodowego przewożenia osób lub towarów. W tym przypadku wielosezonowe opony nie są zalecane, choć nie można powiedzieć, że nie można ich w używać.
Zarabianie w przedsiębiorstwie nie polega tylko na oszczędzaniu, ale również, a może przede wszystkim na mądrym inwestowaniu. W przypadku zakupu opon do firmowego samochodu jest to niewątpliwie mądra inwestycja. Zwróci się ona nie tylko przez poprawę bezpieczeństwa, ale również trzeba pamiętać, że jakość opon przekłada się na zmniejszenie konieczności napraw elementów zawieszenia. A co najważniejsze – koszty zakupu można odliczyć.