Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Pierwszy Dom Składowy w Polsce – bezpieczne inwestycje alternatywne

14 kwietnia 2010

Firma Amber Gold Sp. z o.o. jest pierwszym w Polsce Domem Składowym oferującym inwestycje alternatywne ? przechowywanie i obrót metalami szlachetnymi: srebrem, złotem i platyną. Ta forma działalności, tak popularna w innych krajach europejskich otwiera nowe możliwości lokowania środków pieniężnych w Polsce.

W Polsce przechowywanie dóbr przemysłowych w imieniu klienta jest zastrzeżone wyłącznie dla Domów Składowych i takiej działalności nie mogą prowadzić inne instytucje, np. banki. Sposób działania domów składowych reguluje ustawa z dnia 16 listopada 2000 roku o domach składowych oraz zmianie Kodeksu cywilnego, Kodeksu postępowania cywilnego i innych ustaw.

Domy Składowe działają na podstawie otrzymanej zgody Ministerstwa Gospodarki oraz wpisu do Rejestru Przedsiębiorstw Składowych prowadzonego przez Ministra Gospodarki. Jako pierwszy Dom Składowy w Polsce firma Amber Gold Sp. z o.o. ma wpis nr 1/10 i została wpisana do rejestru w dniu 6 stycznia 2010 roku.

Bezpieczeństwo lokat
Środki finansowe klientów ulokowane w domu składowym są całkowicie bezpiecznie. Przede wszystkim Dom Składowy fizycznie posiada zakupione metale szlachetne, w przypadku lokat w złoto, to sztabki złota. Każda lokata jest zawierana w formie umowy, która gwarantuje 100% kapitału i ustalone odsetki w skali roku, niezależnie od kursu zakupionego metalu szlachetnego. Każda umowa jest indywidualnie ubezpieczona, bez obciążania klienta kosztami ubezpieczenia, a kwota ubezpieczenia obejmuje właśnie kapitał plus gwarantowane odsetki. Amber Gold  jest zobowiązany przechowywać taką ilość metali szlachetnych, jaka odpowiada bieżącej wartości lokat. To oznacza, iż w przypadku spadku kursu np. złota, musi odpowiednio zabezpieczyć jego większą ilość.

Dowód składu
Co więcej każdy klient wraz z umową lokaty otrzymuje dowód składu ? papier wartościowy, który może zostać odsprzedany, zastawiony bądź zostać zabezpieczeniem do np. zaciąganego kredytu w banku.

Korzystne oprocentowanie
Inwestycje alternatywne są korzystne dla klientów, gdyż jako inwestycje w dobra przemysłowe nie są objęte tzw. podatkiem Belki. Zatem oferowane lokaty np. w złoto z 10% odsetkami, to cały 10% zysk dla klientów. Amber Gold oferuje lokaty od 1000zł, na elastycznie wybrane okresy, m.in. 6, 12 i 24 miesiące. To indywidualne podejście pozwala, aby inwestowanie w metale szlachetne stało się tak proste jak zakładanie lokat w banku.

źródło: Amber Gold Sp. z o.o.
www.ambergold.com.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi:

Podobne artykuły :