Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Jak wybrać najlepsze konto bankowe?

12 listopada 2018

Banki prześcigają się w ofertach kierowanych do klientów indywidualnych. To bardzo dobra wiadomość z perspektywy osoby, która chce założyć nowe konto bankowe. Jeżeli jesteś taką osobą, to pewnie zastanawiasz się, w jaki sposób spośród tak wielu ofert wybrać najlepsze konto bankowe. Tych kilka wskazówek powinno pomóc Ci w podjęciu dobrej decyzji.

Najlepsze konto bankowe jest darmowe

Wybierając konto bankowe, przede wszystkim zwróć uwagę na opłaty. Jak mówi słynne powiedzenie: „grosz do grosza, a będzie kokosza”. Może zapłata 4 zł miesięcznie za prowadzenie konta czy korzystanie z karty nie robi na Tobie wrażenia, ale pomyśl, że dzięki brakowi opłat możesz zaoszczędzić prawie 50 zł w ciągu roku, które możesz spożytkować na przyjemniejsze rzeczy niż opłata dla banku. Na szczęście większość banków w tym momencie oferuje darmowe założenie i prowadzenie konta oraz korzystanie z karty po spełnieniu pewnych wymagań. Do wymagań tych mogą należeć minimalna kwota miesięcznych wpływów na konto czy wykonanie określonej liczby płatności kartą. Przy wyborze najlepszego konta bankowego sprawdź te wymagania, ale nie zrażaj się, ponieważ zazwyczaj są one bardzo proste do spełnienia.

Aby wybrać konto bankowe, możesz skorzystać z internetowej platformy porównawczej usług finansowych, na której można wybrać i porównać parametry instrumentów finansowych, których potrzebujesz. Jedną z takich platform jest Racoongo.com – nie tylko porównanie kredytów bankowych i lokat bankowych, ale także zapoznać się z poradami finansowymi.

Najlepsze konto bankowe jest nowoczesne

Nowoczesne banki rozumieją potrzeby człowieka XXI wieku, który chce mieć dostęp do swojego konta z dowolnego miejsca, 24 godziny na dobę. Dlatego przy wyborze konta bankowego zwróć uwagę na to, czy będziesz mógł z niego korzystać za pośrednictwem Internetu. Jeżeli korzystasz z tableta czy ze smartfona (nie oszukujmy się – prawie wszyscy z nich korzystają) to zwróć uwagę również na to, czy bank udostępnia aplikację mobilną, dzięki której będziesz mógł mieć jeszcze łatwiejszy dostęp do swojego rachunku.

Najlepsze konto bankowe jest funkcjonalne

Przy wyborze konta bankowego zwróć uwagę również na to, jakie funkcje oferuje to konto. Oprócz podstawowych opcji, jakimi są przelewy oraz wypłata i wpłata gotówki najlepsze konta bankowe oferują także inne funkcje. Korzystając z konta bankowego, możesz mieć możliwość również śledzić swoje wpływy i wydatki, zaplanować swój budżet, czy ustalić regularne przelewy. Najlepsze konta bankowe w dzisiejszych czasach nie służą tylko do wykonywania przelewów, ale stają się też narzędziami planowania finansowego.

Najlepsze konto bankowe oferuje bonusy

Wybierając konto bankowe, zwróć uwagę na różne bonusy i premie oferowane przez banki. Tak jak już była mowa, banki „biją się” o klienta, a efektem tej marketingowej walki są bardzo ciekawe rozwiązania, które warto bacznie śledzić. Do takich bonusów i premii można zaliczyć przykładowo: premię pieniężną za założenie nowego konta, premię za polecenie znajomemu, aby założył konto w danym banku, premię pieniężną za przeniesienie rachunku bankowego z innego banku, bony podarunkowe czy zniżki do wybranych sklepów.

Jak widzisz, jest wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę, wybierając dla siebie najlepsze konto bankowe. Warto zwrócić uwagę nie tylko na opłaty, ale również na funkcjonalność i nowoczesność rachunku bankowego. A może skusi Cię jakiś bonus czy promocja?

Tagi: ,

Podobne artykuły :