Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

ergokantor.pl – wymiana walut online sposobem na oszczędzanie

3 października 2015

Kantory internetowe zawojowały rynek wymiany walut w Polsce. Niezaprzeczalnie ta forma tego rodzaju transakcji jest dużo bardziej wygodna, bezpieczna i tańsza niż tradycyjna – szkoda więc nie zyskiwać ze względu na stare nawyki.

Kantory internetowe – dla kogo?

Kantory online są stosunkowo nowym zjawiskiem w polskiej przestrzeni biznesowej. Pierwszy z nich powstał w 2008 roku, jednak prawdziwy rozkwit nastąpił kilka lat później – a dokładniej po wejściu w życie ustawy antyspreadowej w 2011 roku. Wcześniej tzw. frankowicze (i inni kredytobiorcy) nie mieli wyboru i musieli spłacać kredyty, kupując walutę w banku, co było (i nadal jest) dla nich naprawdę niekorzystne. Ustawa zakazała bankom pobierania prowizji od klientów, którzy woleli kupować walutę obcą poza bankiem.

Korzystanie z kantorów internetowych opłaca się każdemu! Klientem kantoru może zostać każdy: osoba indywidualna i przedsiębiorca, każdy kto ma dostęp do internetu, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania czy pobytu.

Wymiana walut poprzez kantor internetowy to sama wygoda.  W porównaniu do tradycyjnych form wymiany walut – ta jest dużo wygodniejsza – możesz kupować i sprzedawać wybraną walutę o każdej porze dnia i nocy. Transakcja wymiany jest bezgotówkowa przebiega poprzez rachunki bankowe – Klienta i kantoru, co oznacza że nie musimy nosić ze sobą gotówki i ryzykować kradzieży, a także tego, że wymieniana przez nas waluta okaże się fałszywa…

Wśród osób, które wymieniają walutę w internecie są zarówno turyści, przedsiębiorcy, osoby spłacające kredyty w walutach obcych i osoby (jest ich coraz więcej) zarabiające na wahaniach kursów walut.

Szacuje się, że w roku 2014 Polacy wymienili w sieci w sumie waluty o wartości ok. 25 miliardów złotych. Specjaliści szacują, że z końcem 2015 roku kwota ta będzie jeszcze wyższa – może przekroczyć nawet 30 miliardów złotych. Dlaczego Polacy tak chętnie korzystają z wymiany waluty online? Odpowiedź: tak jest najtaniej.

ergokantor_reklam

Dlaczego wymiana online jest taka opłacalna?

Na stronie ergokantor.pl znajdziemy specjalny kalkulator korzyści, który pozwoli nam przekonać się jak bardzo opłacalna jest transakcja – wystarczy wpisać wymienianą kwotę i walutę oraz zaznaczyć bank, z którego usług korzystamy. Specjaliści oceniają, że możemy zaoszczędzić nawet do 8% wymienianej sumy (w porównaniu do tradycyjnej wymiany w banku lub kantorze stacjonarnym)!

Obowiązuje jedna zasada: im więcej i częściej wymieniasz walutę tym więcej oszczędzasz! Zwłaszcza, że dobre kantory, jak np. ergokantor.pl oferują stałym Klientom możliwość indywidualnej negocjacji kursu lub zniżek przy akcjach promocyjnych.

Kantory internetowe proponują swoim Klientom dużo bardziej korzystne kursy walut niż tradycyjne kantory czy banki.

Kursy walut na ergokantor.pl są aktualizowane co 15 sekund, opierają się na rzeczywistych notowaniach z rynku Forex. Nie ponosisz kosztu kilku lub kilkunastogroszowego spreadu – spread walutowy to różnica pomiędzy ceną kupna a ceną sprzedaży waluty (jak w tradycyjnych kantorach) i sam decydujesz kiedy i na jakich warunkach dokonujesz transakcji.

Dlaczego wybrać ergokantor.pl?

ergokantor_foto „Naszymi najważniejszymi zaletami są: korzystne kursy walut, bezpieczeństwo wymiany oraz szybkość transakcji” – mówi Prezes, Roman Rosiński. „ergokantor.pl działa 24h/dobę 7 dni w tygodniu i jest Biurem Usług Płatniczych nadzorowanym przez KNF i GIIF” – dodaje.

Wymiana walut online wymaga założenia konta (bezpłatnego) na ergokanor.pl – tam zapisywane są wszystkie dokonywane przez Ciebie transakcje, zawsze można sprawdzić historię swoich wymian, można śledzić statystyki i wahania kursów. Transakcje można zlecać całą dobę, ich księgowanie następuje w godzinach pracy kantoru.

Obsługa serwisu ergokantor.pl jest wyjątkowo prosta i intuicyjna.

W razie jakichkolwiek wątpliwości można skorzystać z profesjonalnej pomocy pracowników ergokantor.pl. Warto pamiętać, że każda osoba pracująca w ergokantor.pl przechodzi specjalistyczne szkolenia lub ma doświadczenie w pracy w instytucjach bankowych.

ergokantor.pl prowadzi przejrzystą politykę cenową, w bankach, w których kantor posiada konta – nie pobiera prowizji i opłat za przelewy. Dba o najwyższą jakość usług, co doceniają Klienci wystawiając firmie pozytywne opinie na Opineo.pl.

Bezpieczeństwo ponad wszystko…

Kantory internetowe przykładają wielką wagę do bezpieczeństwa realizowanych transakcji przez swoich Klientów. Działają w oparciu o powszechnie obowiązujące przepisy, mi.in. ustawę z 27 lipca 2002 r. Prawo Dewizowe, podlegają wielu instytucjom państwowym czuwającym nad przepływem środków finansowych, m.in. Generalnemu Inspektorowi Informacji Finansowej.

Nie trzeba się także obawiać o ochronę swoich danych osobowych – systemy zabezpieczeń kantorów internetowych spełniają podobne wymogi jak w przypadku instytucji bankowych. Czuwa nad tym Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Wszystkie dane, które Klient podaje w trakcie transakcji, są szyfrowane i zabezpieczone za pomocą protokołów SSL.

Tagi: ,

Podobne artykuły :