Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Czym się kierować przy wyborze konta bankowego?

6 czerwca 2013

Bez własnego konta bankowego trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie we współczesnym społeczeństwie. To właśnie na rachunek bankowy trafiają nasze wypłaty, a jego posiadanie jest jednym z najważniejszych wymogów przy podejmowaniu pracy. Konto bankowe w dzisiejszych czasach musi posiadać każdy z nas, a banki przygotowały dla klientów wiele atrakcyjnych ofert.

A jak to jest w Eurobanku?

Eurobank może się pochwalić aż kilkoma atrakcyjnymi rodzajami rachunków bankowych, dzięki którym każdy może dopasować konto do swych potrzeb. Jak zatem dokonać najlepszego wyboru? Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze konta bankowego?

Opłaty związane z prowadzeniem rachunku
To właśnie na opłaty związane z prowadzeniem konta większość klientów zwraca największą uwagę. Warto przed podpisaniem umowy porównać oferty kilku banków i sprawdzić, w którym przypadku założenie konta będzie najbardziej opłacalne. Co koniecznie trzeba sprawdzić? Przede wszystkim koszty prowadzenia samego rachunku, jak i wysokość dodatkowych opłat, np. za dokonanie przelewu lub wypłatę gotówki z bankomatu konkurencyjnej instytucji. Warto też sprawdzić koszty związane z wydaniem i utrzymaniem karty płatniczej oraz sprawdzić, w jakich sytuacjach można z niej korzystać bez opłat.

Sposób prowadzenia konta
Typ obsługi konta jest kolejną ważną sprawą, nad którą trzeba się zastanowić przy tym ważnym wyborze. Można zdecydować się zarówno na konto tradycyjne, którego obsługa wiąże się z częstymi  wizytami w banku. Można też postawić na wygodniejsze i bardziej ekonomiczne rozwiązanie, jakim jest konto online. Jest ono tańsze w utrzymaniu i zezwala na stałą kontrolę swych wydatków oraz monitorowanie wpłat. Ci, którzy stawiają na konto tradycyjne, powinni zwrócić szczególną uwagę na to, jaką siecią placówek stacjonarnych dysponuje wybrany bank. W przypadku konta online ważne stają się stosowane przez bank zabezpieczenia oraz sieć urządzeń pozwalających na zasilanie konta lub pobieranie z niego gotówki bez konieczności odwiedzania placówki bankowej. Chodzi tu oczywiście o bankomaty i wpłatomaty, z których tak chętnie korzystają zwolennicy nowoczesnych i wygodnych rozwiązań.

By mieć to jak w banku…
Słowo „bank” już dawno stało się synonimem oszczędzania i bezpiecznego przechowywania pieniędzy. Wiadomo jednak, że bank bankowi nierówny, a oferty poszczególnych instytucji prywatnych, jak i państwowych mogą się znacznie różnić między sobą.  Warto zatem przyjrzeć się nie tylko ofertom rachunków bankowych, ale i samej instytucji, w której konto ma zostać założone. Na forach i portalach bankowych można znaleźć wiele przydatnych informacji i zestawień, ułatwiających podjecie ostatecznej decyzji. Wspomniany już Eurobank opinie na swój temat zbiera od lat, a ich pozytywny wydźwięk jest z pewnością doskonałą zachętą dla kolejnych klientów.

 

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , , , ,

Podobne artykuły :