Chcesz inwestować, ale nie wiesz jak? Zleć to specjalistom.
Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy, działając inaczej – więcej >>>
Bieżące badania społeczne pokazują,
że liczba milionerów w Polsce systematycznie się zwiększa.
Czy Ty także wspomożesz te statystyki?
Być może pomyślisz sobie ?Ja milionerem? Jasne…? i uznasz to za niemożliwe. Natychmiast w swojej głowie znajdziesz spory zapas przekonań, które będą tę myśl podsycać, chociażby takich: ?Przecież jestem humanistą?, ?Nie dam sobie rady w tych wszystkich obliczeniach związanych z finansami?, czy też ?I tak nie mam czego odkładać?. Możesz też zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby pieniądze ZROZUMIEĆ i stworzyć system, w którym zaczną one dla Ciebie pracować. ZACZNIJ DZIAŁAĆ! Pomoże Ci w tym dr Andrzej Fesnak, EFC?, autor książki, który do tej pory swoją wiedzę przekazywał tylko i wyłącznie na szkoleniach, na które wstęp kosztował średnio 1500 zł. Teraz masz możliwość zdobycia unikatowej wiedzy finansowej przedstawionej w niezwykle praktyczny i zrozumiały sposób.
Doktor Fesnak pisze o sobie tak: ?Jestem humanistą z tytułem doradcy finansowego i będę udzielał Ci porad tak, abyś jechał bezpiecznie do finansowej niezależności?. Posłuchaj, co mówi o pieniądzach w ramach ogólnopolskiej akcji “Porozmawiajmy o Pieniądzach”, której jest współtwórcą.
Ceny akcji – więcej >>>
Inwestowanie jest jak czerwone ferrari
Każdy chciałby je mieć, ale kiedy spróbujesz się przejechać po raz pierwszy z prędkością 150km/h ? może być niebezpiecznie. Z giełdą jest podobnie.
Nauczyć się inwestować to tak jak nauczyć się prowadzić samochód i nawet przy sporej szybkości bezpiecznie dojechać do celu. Potrzeba do tego wiedzy oraz praktycznych umiejętności. Można skończyć kurs, jednak dla kierowcy prawdziwą szkołą jazdy jest zawsze podróż po ulicach. A dla inwestora?
Do niedawna, aby zdobyć praktyczną wiedzę o GPW, nie pozostawało nic innego jak rozpocząć samodzielne inwCeny akcjiestowanie i… uczyć się na własnych błędach. Taka nauka ma jednak swoje koszta. Zajmuje dużo czasu, a ?uczące? błędy, siłą rzec zy ? mają swoją cenę, a złotówki wykładasz Ty. Powiesz, że pieniądze wydane na naukę to inwestycja i na żadnej drodze do sukcesu nie można tego kroku pominąć. Masz oczywiście rację. Ale zamiast płacić za naukę: połową swoich oszczędności i nadwyrężonymi nerwami ? może lepiej byłoby sięgnąć po doświadczenie giełdowych praktyków?
?Ceny akcji. Kiedy rosną i dlaczego spadają?” Wiktora Moskalewicza to bardzo praktyczny poradnik stworzony dla osób, które znają teorię GPW, ale w praktyce jeszcze ?poważnie? nie inwestowały. Jeśli właśnie planujesz rozwinąć skrzydła na giełdzie i jednocześnie już od samego początku unikać błędów… oto metaforyczny odpowiednik kilkudziesięciu godzin jazdy w terenie w towarzystwie najlepszego instruktora.
Jak o pieniądzach myślą bogaci i dlaczego biedni robią błąd, myśląc inaczej – więcej
Andrzej Mańka co prawda nie stracił pracy z dnia na dzień, ale po latach zarabiania naprawdę sporych pieniędzy, przez nadmierną konsumpcję i brak kontroli nad finansami, popadł w spore długi. W momencie kiedy na świat przyszło jego pierwsze dziecko, komornik z urzędu skarbowego zablokował mu konto na prawie 17 000 zł.
A Ty? Jak długo przetrwasz, nie zmieniając poziomu życia, jeśli stracisz swoje źródło dochodu?
Według rozmaitych statystyk, od 1990 roku co najmniej 40 000 Polaków popełniło samobójstwo z powodu długów. Ponad milion bierze środki uspokajające i antydepresyjne. Każdego roku z powodu kłopotów finansowych rozpada się kilkadziesiąt tysięcy małżeństw.
Andrzej Mańka z pewnością nie jest statystycznym Polakiem. Trudna sytuacja finansowa go nie dobiła, wręcz przeciwnie – zmotywowała do działania.
Napisał książkę o dość kontrowersyjnym tytule ?Bogaty Polak, biedny Polak. Jak o pieniądzach myślą BOGACI i dlaczego BIEDNI robią błąd, myśląc INACZEJ?, która bynajmniej nie dzieli ludzi na lepszych i gorszych. Dzięki osobistym
Bogaty Polak, biedny Polak – myśleniedoświadczeniom opisuje nawyki i zachowania Polaków, których myślenie prowadzi albo do bogactwa, albo do biedy. Co ciekawe, okazuje się, że ten stan wcale nie zależy od wysokości dochodu, a od umiejętnego ZARZĄDZANIA nim.
Zainspirowany książką Roberta Kiyosakiego ?Bogaty ojciec, biedny ojciec?, tylko w tytule nawiązuje do światowego bestsellera, sprzedanego w milionowych nakładach. Andrzej Mańka jest Polakiem, doskonale zdającym sobie sprawę z polskich realiów i nawet nie próbował w swoim poradniku ?kopiować? Kiyosakiego.
Za cel postawił sobie natomiast wziąć się ?za bary? z polską rzeczywistością, widoczną w tekście do szpiku kości. Chciał napisać o praktycznej i konkretnej stronie dochodzenia do bogactwa w Polsce, przez Polaków ? i udało mu się.
Tytuł książki nie jest zatem przypadkowy. Jest skromnym aktem wdzięczności za to, że dzięki dokonaniom tego nauczyciela edukacji finansowej spotkałem w Polsce ludzi, którzy odmienili radykalnie mój los ? ale nie tylko finansowy. W równym bowiem stopniu duchowy, zawodowy i społeczny. “Bogaty Polak, biedny Polak…” to próba mojego osobistego spojrzenia na finanse z perspektywy polskich realiów, a więc z pewnością mogącego zainteresować polskiego odbiorcę. (cytat z książki)
Chcesz inwestować, ale nie wiesz jak? Zleć to specjalistom.