Współpraca z odpowiednia kancelarią prawna może przynieść wymierne korzyści dla Twojej firmy. Warto o tym wiedzieć. Jeśli do tej pory nie współpracujesz z żadną z kancelarii prawnych, trzeba to zmienić.
Być może już kiedyś zatrudniałeś prawnika, miałeś podpisaną umowę z kancelaria prawną. Jeśli z jakiś powodów nie jesteś z niej zadowolony – nie warto się męczyć. Być może nie była ona odpowiednia. Powinieneś poszukać nowej, ale jak trafić na tę „jedyną”? Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Powód jest prosty: ofert jest zbyt wiele, a wszystkie przykuwają uwagę swoimi atutami. Poradnik ten pozwoli Ci znaleźć taką, która odpowiednio zadba o interesy Twojej firmy.
Cena nie zawsze na pierwszym miejscu
Warto pamiętać o tym, że cena nie zawsze jest najważniejsza. Interesują nas usługi na najwyższym poziomie. Jednocześnie nie ma też sensu przepłacać. Nawet usługi wykonane na wysokim poziomie, świadczone przez specjalistę w swojej dziedzinie muszą kosztować. Jednak w dużej konkurencyjności można liczyć także na rabaty. Warto o nie zapytać, poprosić i z pewnością z nich skorzystać.
Nie ma jak to doświadczony sztab
Zespół prawników to bardzo ważna kwestia. Kancelaria, z którą masz zamiar podpisać umowę, powinna mieć w swoich szeregach specjalistów, którzy będą uzupełniać się między sobą wiedzą z danej, wąskiej dziedziny. Niektóre kancelarie mają osobne zespoły, reprezentujące poszczególne dziedziny, np. osobny do spraw cywilnych, a inny dla spraw karnych.
Dokładnie zapoznaj się z ofertą
Kluczem do sukcesu jest wybranie takiej kancelarii, która będzie znała się na branży, w której działasz. Ważne, aby na bieżąco byli z obowiązującymi przepisami, a przede wszystkim znali specyfikę danego profilu działalności. Ważne jest również płynne poruszanie się w zagadnieniach związanych z dana branżą. Zwróć na to szczególną uwagę w przypadku, kiedy działasz w specyficznej czy niszowej branży.
Jakie sposoby kontaktu oferuje dana kancelaria?
Współczesne kancelarie prawne oferują różne możliwości kontaktu. Ważny jest również ten „twarzą w twarz”, ale nowoczesne kancelarie wprowadzają inne różnorodne udogodnienia. Warto dowiedzieć się wcześniej, jakiego rodzaju komunikację preferuje dana kancelaria. Poza spotkaniami dobrze jest, aby stosowała również kontakt telefoniczny, mailowy czy nawet korzystała z komunikatorów internetowych. Jeśli kancelaria nie jest elastyczna, może warto zastanowić się nad innym wyborem. Szybki kontakt jest ważną sprawą. W przyszłości pomoże uniknąć nieporozumień i frustracji spowodowanej brakiem kontaktu.
„Z głową” sfinalizuj transakcje
Podpisanie umowy zaczyna etap współpracy. Dokładnie przeczytaj wszystkie punkty umowy. Również te pisane drobnym druczkiem. W razie pytań – koniecznie je zadawaj. Twoje wątpliwości mogą z czasem przerodzić się w problem, jeśli w porę nie zareagujesz. W przypadku, kiedy nie rozumiesz któregoś z zapisów umowy albo wydaje Ci się to być cokolwiek niejasne – dopytaj zanim zdecydujesz się pozostawić na niej podpis.
Artykuł powstał dzięki kancelarii prawnej https://prwlegal.pl/ z Warszawy, która oferuje kompleksową obsługę prawną na terenie całej Polski.