Nikt nie zna jutra oraz tego co może się przydarzyć. Nawet będąc zdrową osobą, która nigdy nie korzystała z poważniejszych porad medycznych, istnieje pewne ryzyko, że nagle przydarzy się coś nagłego, nieprzewidywalnego, jakieś niefortunne zdarzenie, które w jednej chwili może wywrócić całe życie do góry no nogami.
Skutkiem tego może być długotrwała choroba, która do tej pory ukrywała się w niczego niespodziewającym się organizmie lub inne pechowe wydarzenie, nieszczęśliwy wypadek, przez który taki ktoś znajdzie się w szpitalu.
Niestety koszty leczenia mogą być bardzo kosztowne. Podstawowe obowiązkowe ubezpieczenie medyczne może nie wystarczyć, aby skorzystać z wszystkich najlepszych metod na szybki powrót do zdrowia. Dotyczy to zwłaszcza czasu oczekiwania na konsultacje u specjalisty. Z tego powodu konieczne są wizyty w prywatnych gabinetach lekarskich. Nie każdego na to stać, dlatego chcąc zabezpieczyć się przed taką ewentualnością warto posiadać odpowiednie ubezpieczenie. Oferowana jest ona przez towarzystwa ubezpieczeniowe pod nazwą „dziennych świadczeń szpitalnych”.
Każda osoba posiadająca takie ubezpieczenie dzięki środkom finansowym, które są wypłacane za każdy dzień hospitalizacji, może zapewnić sobie bezpieczeństwo i spokój. W tych trudnych chwilach nie musi obawiać się o pieniądze na podstawowe wydatki czy też prywatne leczenie. Istnieją różne warianty takiego ubezpieczenia, ochrona może obejmować wyłącznie jedną osobę, małżonka bądź partnera a także dzieci. Składka jaką należy opłacać za takie ubezpieczenie zależy od wieku ubezpieczonej osoby i często również od wykonywanego zawodu.
Dzienne świadczenie szpitalne dla każdej osoby, która będzie musiała skorzystać z pobytu szpitalnego, jest pewną rekompensatą wszystkich poniesionych kosztów, a tym samym sprawia, że ubezpieczona osoba nie odczuwa tak dotkliwie finansowych skutków spowodowanych przerwą w pracy zawodowej. Podobnie jak w przypadku polisy “moi bliscy“, pozwala na zachowanie bezpieczeństwa finansowego.
Jeśli chodzi o sumę ubezpieczenia, to jest to kwota, jaka będzie wypłacana za każdą dobę pobytu w szpitalu. Wypłata odszkodowania następuje zazwyczaj wtedy, jeśli hospitalizacja była następstwem nieszczęśliwego wypadku, zachorowania bądź porodu. Warto jednak upewnić się, w jaki sposób zostało to zapisane w umowie i czy polisa nie obejmuje np. wyłącznie nieszczęśliwego wypadku. Również często należy się liczyć z określonym okresem karencji, jaki musi minąć, aby możliwa była wypłata odszkodowania. Można je otrzymać jednorazowo, gdy tylko skończy się pobyt w szpitalu, lub też w częściach, gdy hospitalizacja się przedłuża. Wszystko zależy od zasad danego ubezpieczyciela.
Do tej pory na rynku nie było oferty, która zrekompensowałaby przynajmniej w części koszty związane w leczeniem szpitalnym. Pojawienie się takiej możliwości z pewnością jest propozycją godną rozpatrzenia, dlatego warto zastanowić się nad taką formą ubezpieczenia.