Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

OC w pakiecie nawet 40 proc. taniej

17 maja 2009

Polisy komunikacyjne kupowane z innym ubezpieczeniem mogą być nawet 30?40 proc. tańsze. Polisy w pakiecie: na największe oszczędności mogą liczyć młodzi kierowcy i mieszkańcy miast. Ubezpieczenie mieszkania za minimalną wymaganą do zniżek składkę może nie dać pełnej ochrony.


Nawet 30?40 proc. można oszczędzić, kupując ubezpieczenie OC czy pakiet OC i AC w połączeniu z inną polisą ? wynika z porównania przygotowanego specjalnie dla GP przez wyszukiwarkę polisowo.pl. Analitycy tej firmy porównali 16 ofert większych tradycyjnych towarzystw działających na naszym rynku. Okazuje się, że z tej grupy tylko PZU i Allianz nie oferują w taryfie OC/AC zniżek za równoczesny zakup ubezpieczenia niekomunikacyjnego. W pozostałych przypadkach najczęściej zniżką premiowany jest równoczesny zakup ubezpieczenia mieszkania, rzadziej również innych ubezpieczeń.

Młody może płacić mniej
Okazuje się jednak, że konstrukcja taryf przez towarzystwa powoduje, że taki pakietowy zakup najbardziej opłaca się młodym kierowcom.
? Im klient ma mniej zniżek za bezszkodowość i płaci wyższą składkę końcową, tym bardziej oszczędza, kupując inne ubezpieczenie w danym zakładzie ubezpieczeń ? mówi Michał Jasiński, prezes polisowo.pl.
Najlepiej widać to w danych dotyczących młodego kierowcy

Autor: Marcin Jaworski, GazetaPrawna.pl

Pełna wersja wiadomości prawno-gospodarczych ? czytaj na gazetaprawna.pl

 

 

 

Przejdź do spisu treści ponad 800 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Podobne artykuły :