Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Znaczenie kantorów internetowych w branży turystycznej

23 czerwca 2018

Planując wakacje w obcym kraju, bardzo często odkładamy wymianę waluty na ostatnią chwilę.  Pomimo że posiadacze kart płatniczych typu Mastercard mogą płacić zbliżeniowo za towary i usługi bez konieczności zakładania konta walutowego, warto mieć w portfelu trochę twardej gotówki.  Na pomoc przybywają kantory internetowe.

Wymiana walut online naprawdę się opłaca!
Wiele osób decyduje się na wymianę waluty na lotnisku lub w zagranicznym kantorze. To duży błąd.  Nawet przy niewielkich transakcjach możemy stracić na wymianie i niepotrzebnie przepłacić. A wystarczy odpowiednio wcześniej zainteresować się ofertą kantorów internetowych, aby wymienić walutę po najatrakcyjniejszym kursie. 

Aktualny kurs walut w e-kantorach jest korzystniejszy z punktu widzenia klienta. Dużym udogodnieniem dla osoby nierozeznanej w wahaniach walutowych jest możliwość porównania kursów w kilku e-kantorach bez konieczności wychodzenia z domu. Niewątpliwym atutem kantorów internetowych jest możliwość przeprowadzania transakcji na poziomie platformy internetowej. W zależności od potrzeb możesz wypłacać i wpłacać gotówkę na portfel klienta, mając przy tym pewność, że stawki nie są zaniżone, a gotówka może zostać wypłacona w dowolnej chwili i miejscu. To najwygodniejsze rozwiązanie dla zabieganych osób, które cenią sobie swobodę wypłaty środków pieniężnych w każdej sytuacji bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

Turystyka i handel – kantor internetowy ci pomoże
Oprócz turystyki istotnym filarem branży wymiany walut jest handel indywidualny. Osoby, korzystające doraźnie z usług kantoru internetowego, coraz częściej wymieniają walutę w celach handlowych. Wyjeżdżając na urlop w dalsze rejony świata, często chcemy zaopatrzyć się w towary dostępne w zagranicznych sklepach. Korzystając z usług kantoru internetowego mamy pewność, że nie przepłacimy za przewalutowanie i szybko otrzymamy pieniądze do ręki.

E-kantor udostępnia nam także opcję automatycznego zakupu walut. Wystarczy ustawić zlecenie na przewalutowanie i zaznaczyć, że zakup waluty (lub wymiana walut) przez kantor może odbyć się wyłącznie po preferowanej przez nas cenie. To bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które są przewidujące i planują wymianę gotówki z pewnym wyprzedzeniem. Kiedy cena osiągnie oczekiwany poziom, kantor online automatycznie wymieni kwotę zaznaczoną do przewalutowania. Aby mieć pewność, że stawki będą najbardziej korzystne, warto wydać dyspozycję nawet kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem.

Transakcje cykliczne – wygodne i szybkie
W większości kantorów online klient może ustawić zlecenia cykliczne. Dzięki tej usłudze transakcja walutowa przebiega w pełni automatycznie, zaś zakupione środki zostają przesłane na konto. To bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które często podróżują i chcą mieć stały dostęp do obcej waluty. Kantory internetowe oferują zazwyczaj wymianę większej liczby walut niż kantory stacjonarne.

Tagi: , ,

Podobne artykuły :