Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Jak się ubezpieczyć, jeżeli ma się ?na głowie? rodzinę oraz kredyt hipoteczny?

5 sierpnia 2009

Rodzina na utrzymaniu, kredyt hipoteczny do spłacenia, ryzyko niepewnej przyszłości ? co zrobić w sytuacji, kiedy wszystko to spędza nam sen z powiek? Bezpieczeństwo finansowe możemy sobie zapewnić, wykupując produkty ubezpieczeniowe gwarantujące asekurację naszych oszczędności.


Podejmując decyzję o rozdysponowaniu naszymi finansami, często bierzemy pod uwagę tylko bieżące wydatki. Korzystamy z życia w pełni, ale brakuje nam świadomości, że w którymś momencie sprawy mogą przybrać zły obrót. Niestety rzadko myślimy o tym, jaki będzie stan naszych funduszy za 20-30 lat. Tymczasem zasadą dobrego oszczędzania jest systematyczność i stawianie celu. Dlatego tak istotne jest rozważne zabezpieczenie oszczędności, w szczególności środków gromadzonych na okres emerytalny. Ubezpieczenia inwestycyjno-rentowe zapewniają bezpieczne i elastyczne dysponowanie funduszami.

Zapewnienie bezpieczeństwa w przyszłości nabiera jeszcze większego znaczenia w sytuacji, kiedy mamy rodzinę. Produkty Ergo Hestii Sjesta i Eventus zapewniają efektywne oszczędzanie z zachowaniem maksimum bezpieczeństwa. Aby nie ucierpiał nikt z naszej rodziny, ubezpieczenie można elastycznie modyfikować podnosząc lub obniżając składkę w miarę zmian sytuacji materialnej oraz potrzeb. W odróżnieniu od typowych produktów inwestycyjnych, Sjesta i Eventus dają gwarancję dożywotniej wypłaty środków z tytułu renty, co eliminuje ryzyko wyczerpania oszczędności na emeryturze, a wysokość wypłat ustalana jest już w momencie rozpoczęcia oszczędzania. Ubezpieczony, który ukończył 65 lat może pobrać środki w postaci renty lub jednorazowo. W razie jego śmierci przed 80. rokiem życia, wypłaty należne ubezpieczonemu przejmuje wskazana uprzednio przez niego osoba. Tym samym mamy gwarancję, że mimo bieżących obciążeń, takich jak na przykład kredyt hipoteczny, nasi najbliżsi będą mieli zapewnioną stabilność finansową. Podobne gwarancje daje ubezpieczenie Advanta. Przykładowo jeśli 30-letni mężczyzna odłoży 200 złotych miesięcznie, to po 18 latach jego zysk może wynieść nawet ok. 50 tysięcy złotych. W przypadku, gdy klient ma problemy finansowe lub z innych powodów chce zawiesić płatność i przejść na ubezpieczenie bezskładkowe, ma taką możliwość po upływie 3 lat od wykupienia produktu. Po dziesięciu latach może całkowicie zrezygnować z płatności. Atutem jest możliwość zamiany funduszy przeznaczonych na jedną ze strategii inwestycyjnych na rentę w dowolnym momencie, a renta może być wypłacana okresowo lub dożywotnio. Dzięki temu możemy osobiście kształtować naszą przyszłość finansową.

A co zrobić w przypadku, kiedy umiera żywiciel rodziny, pozostawiając ją z niespłaconym kredytem? W takiej sytuacji warto wybrać takie ubezpieczenie, które zagwarantuje bezpieczeństwo finansowe najbliższym, a składka nie uszczupli znacząco naszego portfela. W przypadku produktów inwestycyjno ? rentowych ubezpieczony ma możliwość wskazać beneficjentów. Aby mieć pewność, że nasi bliscy nie zostaną postawieni z brakiem środków do życia i niespłaconym kredytem w razie nieszczęśliwego zdarzenia losowego, pomyślmy uprzednio o ubezpieczeniu, które daje możliwość uzyskania wysokiego poziomu świadczeń przy niskiej składce miesięcznej. W Hestii za ubezpieczenie Aspira zapłacimy już 30zł miesięcznie, zapewniając tym samym stabilność finansową naszej rodziny i gwarancję uregulowania naszych zobowiązań finansowych (np. kredyt hipoteczny). Świadomość konieczności zabezpieczenia siebie i bliskich wciąż rośnie, dlatego produkty ubezpieczeniowe coraz częściej mają elastyczną strukturę, jak najpełniej dostosowaną do potrzeb klienta. 

autor: Anna Dębowska – Dyrektora Biura Ubezpieczeń Indywidualnych
źródło: Ergo Hestia SA
www.hestia.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1000 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Tagi:

Podobne artykuły :