Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu plasują się na trzecim miejscu, jeśli chodzi o ceny nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. To znak stabilnej gospodarki miejskiej oraz dobrze wyważonej oferty podaży i popytu.
Ustępując jedynie Warszawie i Krakowowi, stolica Dolnego Śląska daje się poznać jako miejsce przyjazne mieszkańcom i potwierdza swoje reklamowe hasło „miasta spotkań”, gdzie naprawdę warto zamieszkać. Poznaj najbardziej elitarne dzielnice Wrocławia!
Mieszkania na sprzedaż dla wybrańców: Śródmieście i Stare Miasto najbardziej elitarnymi z dzielnic Wrocławia
Poszukując mieszkań na sprzedaż w dwóch najbardziej prestiżowych i elitarnych dzielnicach Wrocławia, czyli na Starym Mieście i w Śródmieściu, warto zapoznać się z ofertami z bazy Biura Nieruchomości WGN. Warto wspomnieć, że dzielnice te zarezerwowane były dotychczas tylko dla najbogatszych wrocławian. Obie mają łącznie około 150 tysięcy mieszkańców, a do najbardziej znanych osiedli w obrębie tych centralnych dzielnic należą Sępolno, Biskupin, Szczepin i Nadodrze.
Specyfika tych dzielnic jest o tyle ciekawa, że mało tu mieszkań z tak zwanej „średniej półki”, za to dominują albo bajecznie drogie lokale wykończone w najwyższym standardzie za grube miliony, albo kompletne rudery w starych kamienicach nadające się tylko do kapitalnego remontu, ale ze względu na lokalizację wciąż nieproporcjonalnie drogie. Stare Miasto i Śródmieście mają jednak swój niepodważalny atut w postaci bliskości ścisłego centrum, a co za tym idzie, wszystkich najbardziej luksusowych i prestiżowych restauracji, teatrów, oper, filharmonii, kin, centrów handlowych oraz banków – jednym słowem miejsc najbardziej wyszukanej rozrywki i biznesu. To prawdziwy raj dla osób, które lubią tętniące dzień i noc centra wielkich miast. Na tym terenie znajduje się również najstarsza i najbardziej atrakcyjna część miasta – Ostrów Tumski.
Mieszkanie w tych dzielnicach docenią na pewno biznesmeni, menedżerowie, kadra kierownicza, gwiazdy muzyki i filmu oraz zamożni studenci (albo studenci mający zamożnych rodziców), bowiem mieści się tu nie tylko słynny w całym kraju Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet Przyrodniczy, ale również Akademia Wychowania Fizycznego oraz 20 innych szkół wyższych. Jedyny mankament Starego Miasta to brak zbyt wielu terenów do uprawiania sportu. Wprawdzie znajdują się tu parki, w których można uprawiać jogging, ale oferta aktywności fizycznej poza przepełnionymi siłowniami i klubami fitness jest dość mocno ograniczona.
Czy w centrum Wrocławia, na Starym Mieście i Śródmieściu, znajdziemy oferty mieszkań na sprzedaż z rynku pierwotnego?
Stare Miasto i Śródmieście to dwie dzielnice o najmniejszej ofercie mieszkań z rynku pierwotnego na sprzedaż. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Deweloperzy wolą bowiem wybierać olbrzymie tereny pod swoje inwestycje na peryferiach i obrzeżach miasta dla licznej grupy klientów ze średnim portfelem i przeciętnymi możliwościami finansowymi zamiast skupić się na małej, wyszukanej i elitarnej lokalizacji z kilkoma zaledwie apartamentami w ścisłym centrum, ale za to wykończonymi w ultra-wysokim standardzie dla najbogatszej klienteli. Ponadto na terenie centralnych dzielnic, takich jak przede wszystkim Stare Miasto, zabudowa jest dziś już tak gęsta, że ciężko znaleźć dogodną lokalizację dla nowoczesnego budynku. Nawet jeśli z powodu na przykład wyburzenia starszego budynku powstanie tu jakaś przestrzeń pod nowe inwestycje (o których więcej dowiedzieć się można z portalu Komercja24), o wiele bardziej dochodowa jest budowa biurowca pod wynajem dla jednej z zagranicznych lub rodzimych korporacji, które zapłacą znacznie więcej niż potencjalni mieszkańcy za prestiżową lokalizację swojej siedziby.
Publikacja: insane.agency