Wiele osób, które przez lata pracowały w różnego rodzaju korporacjach, po pewnym czasie chce zacząć działać na własny rachunek. Polacy są coraz bardziej przedsiębiorczy i z roku na roku rośnie liczba zakładanych przez nich firm. W związku z tym na rynku pojawiło się zapotrzebowanie na niedrogie i funkcjonalne przestrzenie pracownicze, czyli tzw. coworking.
Wrocław to miasto, które rozwija się w szalonym tempie i jest otwarte na nowe rozwiązania. W związku z tym, przyciąga ambitnych ludzi z całego świata, a oni chcą pracować w komfortowych warunkach, sprzyjających kreatywności.
Dla kogo został stworzony coworking? Wrocław i rozwój zawodowy
Przedsiębiorcy, których działalność nie wymaga całodniowego przebywania w biurze – pod określonym adresem – mają możliwość pracy niemal z każdego miejsca na Ziemi. To m.in. właśnie dla nich stworzono ideę coworkingu. Dzięki temu mogą za niewielkie pieniądze pracować w funkcjonalnych i pobudzających kreatywność przestrzeniach. Dodatkowo wspólne biuro pozwala na poznanie nowych osób, wymianę doświadczeń oraz wzajemne inspirowanie i motywowanie się do działania.
Wspólna przestrzeń biurowa czy stolik w kawiarni?
Wielu freelancerów pracuje z domu. Jednak każdy, kto miał w życiu okazję pracować przez jakiś czas z kanapy w salonie lub znad kuchennego stołu wie, jak ciężko jest się skupić we własnym mieszkaniu. Często wizja półgodzinnej drzemki jest znacznie bardziej kusząca niż dokończenie jakiegoś projektu.
W związku z tym, niektórzy wolni strzelcy decydują się na wyjście do pobliskiej kawiarni z dostępem do szybkiego internetu. Niestety i ten wybór nie jest do końca dobry. Czasem właściciele takich lokali oczekują dużych zamówień, które zrekompensują im fakt, że stolik jest zajmowany przez jednego klienta przez kilka godzin dziennie. Kolejnym miejscem, w którym niejednokrotnie można spotkać osoby pracujące przy komputerze, są biblioteki. Jednak przejmująca cisza i mało atrakcyjny wystrój nie zachęcają do kreatywnej pracy.
W odpowiedzi na potrzeby przedsiębiorców pracujących na własny rachunek, na rynku powstają firmy oferujące coworking. Wrocław jest miastem, gdzie zlokalizowanych jest około 30 takich biur, nierzadko w bardzo atrakcyjnych częściach miasta. Wśród nich warto wspomnieć o IdeaPlace, które przygotowało dla swoich klientów kilka elastycznych pakietów do wyboru. To pozwala ponieść komfort pracy i w pełni skupić się na rozpoczętych projektach.
Zalety pracy – coworking
Wrocław, ale także inne miasta w Polsce, coraz chętniej inwestują we wspólną przestrzeń do pracy. Zainteresowanie coworkingiem z każdym rokiem rośnie. Dzieje się tak, ponieważ wieloosobowe biura, łączące ludzi z różnych branż, to nie tylko duża oszczędność finansowa dla właścicieli firm. To przede wszystkim możliwość poznania nowych osób, z którymi mogą połączyć Cię zarówno relacje biznesowe, jak i osobiste.
Przedsiębiorcy pracujący w co-worku bardzo często wspierają się wzajemnie i zachęcają do realizacji kolejnych biznesowych celów. Dodatkowym atutem jest fakt, że biura coworkingowe najczęściej oferują także kompleksową obsługę m.in. odbieranie poczty, przekazywanie faksów, a także dostęp do drukarki i skanera.
Jeżeli szukasz wyjątkowego, inspirującego i kreatywnego miejsca do pracy, sprawdź ofertę IdeaPlace na stronie: https://ideaplace.pl/pl/. Możesz umówić się na darmowy dzień próbny i przekonać się sam, jak dobrze pracuje się w przestrzeni typu coworking!