Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Nowa oferta polis OC dla młodych kierowców

26 lutego 2010

Grupa Ergo, która pod marką Ergo Hestia sprzedaje polisy mieszkańcom wielkich miast, a pod marką MTU ? osobom z mniejszych miejscowości, uruchomiła stronę internetową, która skierowana jest dla młodych kierowców.

You Can Drive przeznaczona jest dla ludzi w wieku co najwyżej 30 lat, mających prawo jazdy od co najmniej dwóch lat i nieposiadających samochodów sportowych ani tuningowych. Takim osobom Ergo chce sprzedawać polisy komunikacyjne, turystyczne i majątkowe przez internet.
Oczywiście najpopularniejsze będą te pierwsze. Dlatego we współpracy z firmą Ogma, monitorującą rynek ubezpieczeniowy, postanowiliśmy sprawdzić, czy rzeczywiście warto tam szukać oferty.

Ogma porównała oferty marek z grupy Ergo, czyli YCD, Ergo Hestii i MTU, konkurentów z segmentu direct, czyli Aviva, AXA, Liberty Direct, Link4 i mBank. Do tego dołożona została najtańsza polisa z oferty ubezpieczyciela działającego w sposób tradycyjny.

Z porównań wynika, że polisy komunikacyjne oferowane młodym klientom na stronie You Can Drive są zwykle tańsze niż te oferowane do tej pory przez dwie spółki z grupy: Ergo Hestię i MTU. Nie oznacza to jednak, że będzie ona zawsze najtańsza. Choć cena polis YCD zwykle mieści się w pierwszej trójce najtańszych, to u konkurentów ? szczególnie działających w systemie direct ? bardzo często można znaleźć tańsze polisy.

Dla jakiego klienta cena ubezpieczenia jest rzeczywiście korzystna ? Jaką ofertę proponuje You Can Drive dla młodych kierowców ? Jakie nowe obostrzenia w razie zbyt agresywnej jazdy stosuje firma ?

logo_forsalMarcin Jaworski
Więcej: Dziennik Gazeta Prawna
26.02.2010 (40) ? str.C5 www.Forsal

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , ,

Podobne artykuły :