Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Za wakacje kredytowe zawsze w końcu trzeba zapłacić

14 grudnia 2009

Przed świętami czy feriami rośnie liczba osób proszących banki o miesięczne zawieszenie spłaty kredytu. Zdaniem ekspertów takie wakacje kredytowe są nieopłacalne.

W siedmiu spośród 27 banków klienci mają oficjalnie możliwość zawieszenia spłaty kredytu hipotecznego bez podania przyczyny ? wynika z danych firmy Goldenegg. Wakacji kredytowych udzielają między innymi największe polskie banki, czyli PKO BP i Pekao.

? Także instytucje, które oficjalnie nie dają możliwości zawieszenia spłaty kredytu, na indywidualny wniosek umożliwiają skorzystanie z wakacji kredytowych, tylko się do tego nie przyznają. Kryzys spowodował, że banki chętniej zgadzają się na okresowe zawieszenie spłaty, bo boją się, że pożyczka na stałe przestanie być spłacana i zwiększy się odsetek złych kredytów ? mówi Mariusz Frątczak z Goldenegg.

Jednak jeśli już mamy problemy finansowe i zalegamy z płatnością raty, to wakacji kredytowych raczej nie dostaniemy. Cała procedura uzyskania zgody na wakacje kredytowe może trwać do miesiąca i trzeba to uwzględnić, jeśli planujemy np. zawieszenie spłaty kredytu w lutym, gdy będą ferie i wyjazdy zimowe.

? Zawsze w czasie świąt Bożego Narodzenia, ferii zimowych i wakacji jest więcej wniosków o zawieszenie spłaty kredytu, ale nie jest to masowe zjawisko. W normalnym miesiącu takich wniosków o wakacje kredytowe mamy ok. 100, a przed świętami ta liczba zwiększa się dwukrotnie ? mówi Agnieszka Nachyła z Millennium.

Gdzie istnieje możliwość zawieszenia spłat na rok ? W których bankach trzeba zapłacić za aneks do umowy ? Jaki może być koszt aneksu ? Dlaczego eksperci radzą zasadniczo unikać wykorzystywania wakacji kredytowych ?

logo_forsalWięcej: Dziennik Gazeta Prawna
Roman Grzyb
15.12.2009 (244) ? str.C11 www.Forsal


Przejdź do spisu treści ponad 1200 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Tagi: ,

Podobne artykuły :