Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Start akcji ?Dość Papierowych Rachunków. Chcę płacić bezpiecznie?

15 listopada 2010

Rusza akcja społeczna, której celem jest popularyzacja w Polsce alternatywnych, elektronicznych rozwiązań dotyczących płatności za usługi, w szczególności popularnego w wielu krajach tzw. EBPP. Na stronie internetowej kampanii (www.doscpapierowych.pl) można poprzeć akcję, a także skierować do największych polskich usługodawców zapytania o możliwość otrzymywania rachunków na elektroniczne konto bankowe. Organizatorem akcji jest Fundacja Komunikacja 2.0.


Akcja jest odpowiedzią na niebezpieczeństwa (brak kontroli, niedoręczenia, spóźnienia) i utrudnienia związane z tym, że w Polsce codziennie wysyłanych jest do klientów indywidualnych ponad 1 milion papierowych rachunków. Na innych rynkach (m.in. w Skandynawii) funkcjonują rozwiązania typu EBPP (Electronic Bill Presentment and Payment – elektroniczna prezentacja i płatność rachunków).
Takie rozwiązanie polega na elektronicznym dostarczaniu rachunków od dostawców usług w jedno miejsce, np. bezpośrednio na konto w systemie bankowości elektronicznej. Można je zobaczyć, a następnie opłacić. W Polsce tylko nieliczni usługodawcy udostępniają swoim klientom taką możliwość. Akcja stawia pytanie: dlaczego?

Organizatorem akcji jest Fundacja Komunikacja 2.0 zajmująca się edukacją w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii komunikacyjnych w biznesie. Akcja potrwa przynajmniej do końca roku i obejmie całą Polskę.

Na potrzeby akcji została stworzona specjalna strona internetowa: www.doscpapierowych.pl.
Działania przeprowadzane będą w serwisach społecznościowych (w tym na uruchomionym fun page na Facebooku – facebook.com/DoscPapierowychRachunkow). W ramach akcji przeprowadzone będą także badania opinii konsumentów.

Akcja prowadzona jest pod patronatami m.in. portali Dziennik Internautów, FinanseOsobiste.pl i Lanpolis.pl.

O fundacji Komunikacja 2.0

Statutowym celem fundacji Komunikacja 2.0 jest popularyzacja nowych technologii w komunikacji społecznej i biznesie. Fundacja chce promować najwyższe światowe standardy w dziedzinie sprzedaży, marketingu, wykorzystania nowoczesnych technologii. Organizacja została utworzona w 2010 r. przez grupę osób związanych z branżą reklamy i marketingu. Akcja ?Dość papierowych rachunków? (www.doscpapierowych.pl) jest pierwszym projektem społecznym fundacji. Fundacja ma siedzibę w Warszawie, przy ul. Wolskiej 88.

Kontakt:

Adam Mitura
Senior Account Manager
ComPress S.A.
Tel. (22) 515 02 30 begin_of_the_skype_highlighting              (22) 515 02 30      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              (22) 515 02 30      end_of_the_skype_highlighting
e-mail: amitura@compress.com.pl

Norbert Kilen
Koordynator akcji z ramienia fundacji Komunikacja 2.0
Tel. (22) 321 51 00
e-mail: biuro@komunikacja20.org

Podobne artykuły :