Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Dość papierowych rachunków II

24 maja 2011

Rusza konkurs na najnowocześniejszego usługodawcę.

Konkurs jest pierwszym elementem startującej właśnie, drugiej odsłony kampanii ?Dość papierowych rachunków. Chcę płacić bezpiecznie?. Akcja ma popularyzować nowoczesne i bezpieczne rozwiązania w zakresie płatności za rachunki. W rozpoczynającym ją konkursie organizator ? Fundacja Komunikacja 2.0 ? zaprasza Internautów do typowania firm, które jako pierwsze wprowadzą popularną za granicą usługę EBPP (ang. Electronic Bill Presentment and Payment). W promowanym w ramach kampanii systemie, rachunki za wszystkie usługi trafiają bezpośrednio na konto bankowe, gdzie możliwa jest ich zapłata jednym kliknięciem.

Konkurs jest dostępny na oficjalnej stronie akcji (www.doscpapierowych.pl) i polega na wskazaniu jednej z osiemnastu firm, o której sądzimy, że jako pierwsza umożliwi swoim klientom korzystanie z systemu EBPP. Uczestnicy poproszeni zostaną również o krótkie uzasadnienie swojej decyzji. Docenione zostaną najciekawsze i najbardziej kreatywne odpowiedzi. Nagrodami w zabawie jest tablet i dyski przenośne firmy Toshiba. Konkurs potrwa od 24 maja do 17 czerwca.

Kampania ?Dość papierowych rachunków. Chcę płacić bezpiecznie? jest odpowiedzią na niebezpieczeństwa (brak kontroli, niedoręczenia, spóźnienia) i utrudnienia związane z tym, że w Polsce codziennie wysyłanych jest do klientów indywidualnych ponad 1 milion papierowych rachunków. Jej celem jest popularyzacja w Polsce systemu EBPP, stanowiącego bezpieczną alternatywę dla tradycyjnych form dostarczania rachunków za usługi i płatności za nie.

Na stronie internetowej kampanii można poprzeć inicjatywę Fundacji Komunikacja 2.0, a także skierować do największych polskich usługodawców pytanie o możliwość otrzymywania rachunków za telefon, gaz, światło etc. na internetowe konto bankowe.

W ramach pierwszej części kampanii, Fundacja Komunikacja 2.0 przeprowadziła badania on-line wśród polskich konsumentów na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą papierowe rachunki. 59 % respondentów odpowiedziało twierdząco na pytanie, ?czy zdarzyło im się otrzymać rachunek za usługę, której są abonentem, nie na czas?; natomiast aż 75 % potwierdziło, iż ?zdarzyło im się wyciągnąć ze skrzynki pocztowej list adresowany do kogoś innego?.  W Polsce, tylko nieliczni usługodawcy udostępniają swoim klientom możliwość otrzymywania rachunków za usługi poprzez kanał bankowy. Akcja stawia pytanie: dlaczego?

Organizatorem akcji ?Dość papierowych rachunków. Chcę płacić bezpiecznie? jest Fundacja Komunikacja 2.0, zajmująca się edukacją w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii komunikacyjnych w biznesie. Akcja potrwa przynajmniej do końca roku i obejmie całą Polskę.
Na potrzeby akcji stworzono stronę internetową: www.doscpapierowych.pl. Działania prowadzone są również w serwisach społecznościowych, m.in. na uruchomionym fun page’u na Facebooku – facebook.com/DoscPapierowychRachunkow.

Patroni medialni: FinanseOsobiste.pl, Lanpolis.pl, Dziennik Internautów, Techmaniak, PIT.pl, Moje Miasto, Bankier.pl, Media Regionalne, E-commerce, Inwestycje.pl

Podobne artykuły :