Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Zarabiaj na rynkach wschodzących ? nowy produkt inwestycyjny w Finamo

22 listopada 2009

Finamo wprowadza produkt, który daje możliwość inwestowania m.in. na rynkach Rosji, Brazylii czy Chin za pomocą regularnych wpłat o minimalnej wysokości zaledwie 100 złotych.

Konto Styl Życia przygotowane przez SFM Group, opiera się o regularne oszczędzanie co najmniej 100 zł miesięcznie, lub 1200 zł rocznie. Klient sam wybiera przez jak długi okres ma zamiar inwestować, począwszy od 5 kończąc na nawet 40 latach. Początkowa wartość inwestycji to 5 % zadeklarowanej łącznej sumy wpłat przez dany okres, ale co ważne – pieniądze te od pierwszych dni pracują na korzyść klienta.

Specyfiką Konto Styl Życia Plus jest fakt, że podatek od zysków kapitałowych, czyli tzw. podatek Belki będzie zapłacony dopiero na koniec inwestycji. W przeciwieństwie do innych produktów nie wynika to z opakowania produktu w ubezpieczenie, a z faktu, że firma SFM Group, dystrybuującą produkt jest zarejestrowana na Słowacji. To plus dla klienta, bo nie musi on przechodzić żadnych badań lekarskich, nie ma ograniczenia wieku w momencie inwestycji czy wyłączeń z tytułu wykonywania niebezpiecznego zawodu.

Portfel inwestycji klienta jest zmieniany wraz z upływem czasu pozostałego do końca inwestycji, tak aby na koniec chronić wcześniej wypracowane zyski. Początkowy etap to inwestycja 35 proc. środków w akcje rynków wschodzących, 25 proc. w instrumenty o umiarkowanym ryzyku oraz 20 proc. w nieruchomości rynków wschodzących i 20 proc. w obligacje o zysku min. 6,5 proc. rocznie. Z upływem czasu zwiększany jest udział w konserwatywne instrumenty, do 70 proc. w ostatnim roku trwania inwestycji.

– Chcemy pokazać naszym klientom, że inwestycje regularne niekoniecznie muszą być kojarzone z brakiem elastyczności, czyli brakiem wypłat wpłaconych środków bez prowizji. Do tego uważamy, że przy długoterminowym horyzoncie rynki wschodzące są bardzo ciekawą propozycją inwestycyjną – mówi Bartłomiej Bagrincew, Kierownik ds. produktów inwestycyjnych i ubezpieczeniowych w Finamo SA.

Konto Styl Życia Plus wyróżnia się także możliwością częściowych wypłat środków ze swojej inwestycji (min. 1000 zł) bez dodatkowych opłat, tak jednak, aby w portfelu pozostało 8 proc. łącznej sumy inwestycji. Pieniądze klienta nie są więc zamrożone do końca czasu trwania produktu.

www.Finamo.p

Przejdź do spisu treści ponad 1200 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Tagi: ,

Podobne artykuły :