Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Trzy nowe produkty strukturyzowane w mBanku

5 sierpnia 2010

mBank wprowadza lokaty strukturyzowane, których strategia opiera się na kursie złotego. Każda z inwestycji zakłada inny scenariusz odnośnie kursu złotego w stosunku do euro. Najnowsze, 12-miesięczne lokaty strukturyzowane w mBanku: Stabilna Złotówka, Czerwona Złotówka i Zielona Złotówka zakładają kolejno: stabilizację, osłabienie lub umacnianie się złotego (PLN) w stosunku do wspólnej waluty (EUR). Zapisy w ramach subskrypcji przyjmowane są w dniach 3-9 sierpnia br., minimalna kwota inwestycji wynosi 1000 złotych. Lokaty objęte są 100-proc. gwarancją kapitału.

Charakterystyka nowych lokat strukturyzowanych mBanku:

Lokata Stabilna Złotówka

Strategia inwestycyjna produktu zakłada, że w okresie 12 najbliższych miesięcy kurs EUR/PLN będzie kształtował się w przedziale +/- 0,16 PLN od wartości początkowej. Dolna granica przedziału będzie równa fixingowi NBP EUR/PLN z dnia otwarcia lokaty, minus 0,16 PLN, natomiast górna granica będzie równa fixingowi NBP EUR/PLN z dnia otwarcia lokaty plus 0,16 PLN. Zatem szerokość przedziału wyniesie 0,32 PLN. Jeżeli na dwa dni robocze przed zakończeniem trwania inwestycji (w dniu 8 sierpnia 2011 r.)  kurs EUR/PLN obserwowany na fixingu NBP znajdzie się w określonym przedziale, wówczas oprocentowanie lokaty w skali roku wyniesie nie mniej niż 7,80 proc.

Lokata Czerwona Złotówka

Strategia produktu nastawiona jest na wzrost kursu EUR/PLN, czyli osłabienie PLN. Jeżeli nadwa dni robocze przed zakończeniem trwania inwestycji (w dniu 8 sierpnia 2011 r.)  kurs EUR/PLN znajdzie się powyżej kursu fixingu EUR/PLN z dnia 10 sierpnia br.  powiększonego o 0,16 PLN, to warunek inwestycyjny lokaty zostanie spełniony, a oprocentowanie lokaty wyniesienie mniej niż 8,00 proc. w skali roku.

Lokata Zielona Złotówka

Strategia produktu zakłada umocnienie się złotówki, a więc nastawiona jest na spadek kursuEUR/PLN. Jeżeli na dwa dni robocze przed zakończeniem trwania inwestycji (w dniu 8 sierpnia 2011 r.)  kurs EUR/PLN znajdzie się poniżej kursu fixingu EUR/PLN z dnia 10 sierpnia br. pomniejszonego o 0,16 PLN, to oprocentowanie lokaty wyniesie nie mniej niż 8,00% w skali roku.

Ostatnie ruchy w zakresie kształtowania się kursu złotówki wobec euro to przede wszystkim powrót do umacniania się po okresie znacznego osłabienia w 2009 r., które było wynikiem wycofywania kapitału z rynków wschodzących. Pierwszy kwartał bieżącego roku potwierdził ten trend. Z drugiej strony informacje o złej kondycji finansowej Grecji, Portugalii i Hiszpanii spowodowały znaczny odpływ kapitału ze strefy euro do USA, co w konsekwencji przyniosło w ostatnich miesiącach korektę trendu i osłabienie złotówki. Ponieważ trudno przewidzieć jeden scenariusz rozwoju sytuacji walutowej, postanowiliśmy dać Klientom wybór  – tłumaczy Monika Chwiedziewicz, naczelnik wydziału produktów inwestycyjnych i oszczędnościowych mBanku

źródło: mBank
www.mBank.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi:

Podobne artykuły :