Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Subfundusz Manhattański ? fundusz inwestujący w rynek nieruchomości w ofercie Polbanku

26 listopada 2010

Subfundusz Manhattański to nowy produkt w ofercie inwestycyjnej Polbanku. Jest to jedyny fundusz dostępny na polskim rynku, który większą część własnych aktywów lokuje w tytułach uczestnictwa funduszy inwestujących na rynkach nieruchomości krajów rozwiniętych ze szczególnym uwzględnieniem rynku amerykańskiego.

Po znacznym spadku cen nieruchomości w czasie kryzysu możemy spodziewać się odrabiania strat i stabilnego wzrostu w najbliższych latach ? przewidują analitycy Polbank EFG. Polbank wprowadził do oferty nową propozycję inwestycyjną ? Subfundusz Manhattański, umożliwiający angażowanie aktywów na rynku nieruchomości.


Produkt dostępny jest od 22 listopada 2010 roku i pozwala na lokowanie środków w tytuły uczestnictwa starannie dobranych funduszy, inwestujących w spółki z sektora nieruchomości w państwach rozwiniętych (ponad 70% portfela) oraz na innych, szybko rozwijających się rynkach. Jest to jedyny fundusz na polskim rynku, którego polityka inwestycyjna zakłada ulokowanie dużej części aktywów na amerykańskim rynku nieruchomości.

W kwietniu ubiegłego roku po raz pierwszy od dwóch lat mieliśmy do czynienia ze wzrostem indeksu monitorującego ceny nieruchomości w 20 największych amerykańskich miastach ? Standard & Poor’s/Case-Shiller. Zakończył się w ten sposób największy od 20 lat spadek cen na rynku amerykańskim. Wcześniej, tylko w latach 2007-2009, wartość nieruchomości obniżyła się o ponad 30%. Obecnie, po okresie stabilizacji cen na niskim poziomie, widoczny jest na rynku niewielki wzrost. W ocenie analityków Polbank EFG bieżący poziom cen jest bardzo atrakcyjny i można spodziewać się znacznych zysków w najbliższych latach.

Dajemy naszym klientom unikalną możliwość inwestycji na jednym z najbardziej niedoszacowanych i dlatego też najatrakcyjniejszych rynków ? mówi Tomasz Sobociński, kierownik działu Bankowości Osobistej Polbank EFG – Na rynku nieruchomości w USA widzimy pierwsze oznaki koniunktury. Nie czekamy, aż wszyscy ogłoszą, że jest widoczny trend wzrostowy. To będzie oznaczało, że najlepsze okazje do zakupów są już za nami. Inwestycję kierujemy do osób, które nie obawiają się ryzyka i liczą na ponadprzeciętne zyski ? dodaje Sobociński.

Klienci korzystający z Rachunku Bankowości Osobistej mają możliwość zainwestowania w fundusz w ramach oferty Tandem Zysków. Jest to lokata z funduszem, w ramach której 75% środków kierowane jest do funduszu, a 25% trafia na trzymiesięczną lokatę z oprocentowaniem 7% w skali roku. Minimalna kwota inwestycji w Tandem Zysków to 20 tys. zł.
Dla klientów Bankowości Osobistej, Polbank wprowadził ofertę specjalną, która potrwa do 10 grudnia 2010. W ramach promocji oprocentowanie lokaty w Tandemie Zysków podniesione jest do 8%. 100 pierwszych klientów, którzy złożą zlecenie nabycia funduszu na kwotę min. 150 tys. zł, otrzyma w prezencie aparat fotograficzny Olympus lub Samsung, w zależności od kwoty inwestycji.

Jednostki funduszu, którego pełna nazwa to Polbank (LF) Fundusz Funduszy Zagraniczny Subfundusz Manhattański, można nabyć we wszystkich oddziałach banku. Fundusz denominowany jest w złotych, a minimalna kwota inwestycji to 100 zł.

www.polbank.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi:

Podobne artykuły :