Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Sprawne płatności kartami MultiBanku

29 listopada 2009

MultiBank zaoferował Klientom karty MasterCard umożliwiające dokonywanie transakcji bezstykowych w technologii PayPassTM. Obok wypukłej Debit MasterCard, wachlarz ?plastików? wzbogaciły karty kredytowe dla Klientów standardowych i Członków Klubu Aquarius. Design nowych kart MultiBanku spotkał się z uznaniem jury plebiscytu Machina Design Awards 2009.


PayPass? jest ?zbliżeniowym” sposobem płatności, stanowiącym alternatywę dla gotówki przy płaceniu za drobne zakupy. W celu dokonania zapłaty, Klient zbliża kartę do specjalnego czytnika PayPass? i bez konieczności dodatkowych autoryzacji finalizuje transakcję na kwotę nie przekraczającą 50 zł.

– Jednym z celów, które stawiamy przed MultiBankiem jest sprawna obsługa Klientów. Dlatego koncentrujemy swoje działania na optymalizacji procesów i skracaniu czasu, jaki musi poświęcić Klient na obsługę dostarczanych przez nas produktów finansowych. Wprowadzając do oferty karty MasterCard zadbaliśmy o wyposażenie ich w najnowsze technologie, pozwalające na szybkie dokonywanie transakcji w technologii bezstykowej ? mówi Grażyna Zawisza zarządzająca obszarem kart płatniczych MultiBanku ? Klienci będą samodzielnie podejmować decyzję o wyborze systemu płatniczego. Przewidujemy również możliwość udostępnienia kart obydwu organizacji do tego samego rachunku bankowego ? dodaje Zawisza

W pierwszej kolejności w ofercie MultiBanku pojawi się wypukła karta debetowa Debit MasterCard do kont standardowych (ja, my, jestem). Do dyspozycji Klientów Bank oddaje również dwie karty kredytowe MasterCard Standard oraz prestiżową MasterCard Aquarius z preferencyjnymi warunkami zwrotu opłaty za użytkowanie.

– W przypadku karty debetowej opłata za użytkowanie jest automatycznie zwracana, jeśli w danym miesiącu Klient dokona transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 500 PLN. Aby uzyskać zwrot rocznej opłaty za kartę kredytową wystarczy w każdym kolejnym miesiącu roku wykonać jedną płatność bezgotówkową, bez względu na jej wartość. ? wyjaśnia Zawisza

To dla nas bardzo ważne, że włączając do swojej oferty płatności zbliżeniowe w technologii MasterCard PayPass, MultiBank dołącza do światowego grona instytucji finansowych, oferujących Klientom najbardziej innowacyjne narzędzia płatnicze. Dzięki tej  współpracy, Klienci MultiBanku będą mieli możliwość korzystania z oferowanej przez MasterCard, i zdobywającej coraz większą popularność w Polsce i na świecie, technologii MasterCard PayPass. Wierzę, że Klienci MultiBanku szybko docenią wygodę kart z technologią PayPass płacąc nimi za drobne zakupy, bez konieczności podawania kodu PIN czy składania podpisu w ponad 174 000 punktów handlowo ? usługowych w Polsce i 31 innych krajach na całym swiecie ? podkreśla Krzysztof Drzyzga, new business development manager z Przedstawicielstwa MasterCard Europe w Polsce.

Szczegółowa oferta nowych kart znajduje się na stronie MultiBanku

Aby skorzystać z nowej oferty Banku należy skontaktować się z multilinią lub wypełnić odpowiedni wniosek w Centrum Usług Finansowych MultiBanku.

Informacje dodatkowe:

Karty kredytowe

MasterCard Standard:

– oprocentowanie: 20,00%
– greace period: 53 dni
– limit kredytowy: 2 000 PLN ? 20 000 PLN
– min. dochód: 1 000 PLN
– roczna opłata roczna za użytkowanie: 84 PLN z opcją zwrotu

MasterCard Aquarius:

– dostępna dla posiadaczy MultiKonta Aquarius
– oprocentowanie: 16,90%
– greace period: 54 dni
– limit kredytowy: 5 000 PLN ? 200 000 PLN
– min. dochód: 5 000 PLN
– roczna opłata roczna za użytkowanie 240 PLN z opcją zwrotu

Zasady zwrotu opłaty za użytkowanie kart kredytowych MasterCard:

Comiesięczny zwrot opłaty, w wysokości 1/12 jej wartości, następuje w cyklu miesięcznym, jeśli w danym miesiącu kalendarzowym Klient dokona przynajmniej 1 transakcji bezgotówkowej kartą w terminalu POS.

Karta debetowa

Karta debetowa Debit  MasterCard
– wydawana do MultiKonta ja, my, jestem
– opłata miesięczna za kartę: 3 PLN z opcją zwrotu (opłata jest automatycznie zwracana, jeśli w danym miesiącu Klient dokona transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 500 PLN)
– funkcjonalność:

– płatność w sklepie
– płatności internetowe
– bankomaty
– cash back
– transakcje bezstykowe PayPass
– waluta rozliczeniowa dla transakcji zagranicznych: EUR
– brak prowizji za przewalutowanie (przy transakcjach w innej walucie),

PayPassTM  w liczbach

Na koniec trzeciego kwartału 2009 roku było ponad 66 milionów kart i urządzeń PayPass? w ponad 174 000 punktach sprzedaży na świecie. Trwa obecnie wiele procesów wdrożeniowych i pilotażowych w 32 krajach, w tym Australii, Kanadzie, Chinach, Czechach, Francji, Niemczech, Indonezji, Włoszech, Japonii, Korei, Libanie, Tajwanie, Tajlandii, Turcji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

MasterCard Worldwide przyczynia się do rozwoju światowego handlu, jako system zapewniający niezbędne połączenia pomiędzy instytucjami finansowymi, przedsiębiorstwami, użytkownikami kart i punktami handlowo-usługowymi na całym świecie. Jako franczyzodawca, instytucja przetwarzająca transakcje i doradcza, MasterCard rozwija i zapewnia rozwiązania płatnicze, przetwarza około 18 miliardów transakcji rocznie, dostarcza nowatorskie na rynku analizy sektora kart płatniczych i usługi doradcze, które wspierają rozwój biznesu współpracujących banków i punktów handlowo-usługowych. Poprzez rodzinę swoich marek, obejmującą MasterCard?, Maestro? i Cirrus?, MasterCard Worldwide obsługuje konsumentów i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach i terytoriach. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.mastercardworldwide.com­

MACHINA DESIGN AWARDS to plebiscyt organizowany przez magazyn ?MACHINA DESIGN”. W konkursie, w którego jury zasiadają największe znakomitości świata sztuki projektowania z Polski i Europy, nagradzani są młodzi polscy projektanci oraz twórcy najbardziej designerskich przedmiotów, obiektów i miejsc. Nagrodę w konkursie, statuetkę RDZENIA zaprojektował Janusz Kaniewski, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli młodego polskiego designu. Gala Machina Design Awards jest wydarzeniem kulturalnym na prawdziwie europejskim poziomie, patronują jej polskie uczelnie artystyczne oraz instytucje promujące polską sztukę.

www.multibank.pl


Przejdź do spisu treści ponad 1200 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Tagi: , ,

Podobne artykuły :