Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Skandynawskie Giganty Nowy, dwuletni produkt strukturyzowany w ofercie Nordea

25 sierpnia 2010

Skandynawskie gospodarki należą do najbardziej konkurencyjnych na świecie. Firmy z tego regionu konsekwentnie zdobywają rynki międzynarodowe. Nordea Gwarant ? Skandynawskie Giganty daje możliwość inwestycji w trzy firmy stanowiące filary skandynawskiego eksportu: Nokia, Statoil oraz Electrolux. Analitycy Nordea wybrali je ze względu na uznane marki, stabilną pozycję na rynku i dobre perspektywy rozwoju.


Nordea Gwarant ? Skandynawskie Giganty (produkt oferowany w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie)  opiera się na indeksach cen akcji trzech znanych na całym świecie skandynawskich firm: Nokia, Statoil oraz Electrolux.

Nokia to największy producent telefonów komórkowych na świecie. Sprzedaje ponad 430 milionów telefonów rocznie, a z jej produktów korzysta ponad 1.200 milionów klientów. Zdaniem analityków Nordea szybszy rozwój światowej gospodarki w nadchodzących latach pozytywnie wpłynie na przychody koncernu. Inwestycja w tę spółkę jest o tyle atrakcyjna, że akcje Nokii są stosunkowo tanie ? zarówno jeśli porównujemy ich cenę do cen akcji spółek  sektora telekomunikacyjnego jak i całego rynku. Kolejnym atutem spółki jest niskie zadłużenie i duża ilość gotówki. Dzięki temu firma jest praktycznie niezależna od sytuacji na rynku kredytowym.

Kolejna spółka z koszyka ? Electrolux – to drugi największy producent artykułów gospodarstwa domowego na świecie. Co roku sprzedaje ponad 40 milionów urządzeń. W 2004 roku firma rozpoczęła restrukturyzację, której celem było zwiększenie dochodowości i przygotowanie spółki na nowe wyzwania. Obecnie, program jest już prawie zakończony i widać jego pozytywne efekty. Można zatem oczekiwać, że w najbliższych latach zysk spółki będzie rósł, głównie dzięki koncentracji na produktach wysokiej jakości. Akcje spółki są relatywnie tanie w porównaniu do głównych konkurentów, co sprawia, że rosną szanse na wzrost ich wartości.

Statoil jest obecnie piątym największym koncernem paliwowym na świecie oraz światowym liderem w wydobyciu gazu ziemnego. Co sekundę sprzedaje 1.900 litrów ropy oraz 1.300 metrów sześciennych gazu. Z inwestycyjnego punktu widzenia, jednym z największych atutów spółki jest specjalizacja w wydobywaniu ropy i gazu z miejsc trudnodostępnych. Większość nowych złóż, które zostaną uruchomione w przyszłości znajduje się właśnie w takich miejscach. Spółka jest również światowym liderem w produkcji gazu. Zyski płynące z tego źródła są stabilne, ponieważ gaz dostarczany przez Statoil do Europy Zachodniej jest jedyną alternatywą dla gazu rosyjskiego.

Nordea Gwarant ? Skandynawskie Giganty to produkt dwuletni (okres trwania umowy ubezpieczenia od 23.08.2010 do 05.11.2012r. ) dający inwestorom 97% gwarancję zainwestowanego kapitału (pod warunkiem dotrzymania terminu inwestycji, a więc jeśli klient nie wycofa środków do ostatniego dnia obowiązywania umowy ubezpieczenia grupowego zawartej na czas określony zgodnie z OWU). Zysk z Nordea Gwarant ? Skandynawskie Giganty ma postać kuponu. Jego wysokość będzie ustalona po okresie subskrypcji ? będzie to wartość z przedziału od 7,5% do 16%. Wartość kuponu zależy od zmian cen akcji spółek Nokia, Statoil i Electrolux. Na koniec inwestycji Klient może dostać maksymalnie 2 kupony. Wystarczy, by ceny wymienionych  akcji utrzymały się na poziomie z początku inwestycji, aby kupon został naliczony. Z Nordea Gwarant ? Skandynawskie Giganty Klient nie ponosi żadnych opłat wstępnych. Nie ma także podatku od zysków kapitałowych ani od spadków czy darowizn.

www.nordeapolska.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: ,

Podobne artykuły :