Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Produkty inwestycyjno-oszczędnościowe w HSBC

25 października 2010

Bank HSBC, który w tym roku ruszył w bój o średniozamożnych klientów indywidualnych (zarabiających powyżej średniej krajowej), poszerza ofertę o produkty inwestycyjno-oszczędnościowe ułatwiające zarządzanie oszczędnościami w długim okresie. Po tym, jak zaproponował swoim klientom wiosną tego roku Plan Inwestycyjny HSBC, wprowadza nowy  produkt  pod nazwą Plan Inwestycyjny All Saver.

Są to popularne na rynku ubezpieczenia na życie połączone z funduszem kapitałowym. Innymi słowy to plany oszczędnościowe, w których oszczędności są chronione na wypadek śmierci ubezpieczonego. Taka konstrukcja, oprócz ochrony kapitału na wypadek śmierci, sprawia, że nie płaci się podatku od zysków kapitałowych podczas przenoszenia środków pomiędzy funduszami. Podatek ten opłacany jest tylko przy wypłacie zgromadzonego kapitału.

Plany różnią się pomiędzy sobą rodzajem funduszy, w które lokowane są składki. W przypadku Planu Inwestycyjnego HSBC składki lokowane są w zagraniczne fundusze inwestycyjne HSBC World Selection Portfolios. W Planie All Saver do wyboru jest zaś 12 polskich funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez Union Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

Dostępny dotychczas Plan Inwestycyjny HSBC jest o tyle ciekawą propozycją, że daje możliwość dywersyfikacji ryzyka inwestycyjnego. Klient ma bowiem do wyboru 5 portfeli inwestycyjnych, które są zdywersyfikowane geograficznie, pod względem klas aktywów i sposobów zarządzania aktywami.
Oba Plany są dostępne dla klientów HSBC Advance i HSBC Premier. Te osoby, które nie są jeszcze klientami banku, aby mieć dostęp do planów inwestycyjnych, muszą otworzyć w nim konto.

źródło: HSBC Bank Polska
www.hsbc.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: ,

Podobne artykuły :