Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Od hektara do metra ? Inwestycje Ziemskie w Wealth Solutions

22 lutego 2011

Kupić tani hektar, sprzedać drogi metr ? to strategia Inwestycji Ziemskich, unikalnej propozycji wspólnego inwestowania w nieruchomości gruntowe, proponowanej przez Wealth Solutions. Za środki pozyskane od Inwestorów doświadczeni eksperci nabywają działki rolne o dużej powierzchni. W trakcie trwającego ok. 4 lata procesu zwiększania wartości, ziemia rolna zostanie przekształcana w niewielkie działki budowlane, przeznaczone pod budownictwo jednorodzinne.

Osiągany jest w ten sposób skokowy wzrost wartości ziemi wynikający z jej podziału, zmiany przeznaczenia i dokonanych inwestycji. Jednocześnie, Inwestorzy skorzystają ze wzrostowego trendu na rynku ziemi spowodowanego systematyczną migracją mieszkańców miast na obrzeża aglomeracji. – Szacujemy stopę zwrotu z tej inwestycji na przynajmniej 20 procent rocznie ? mówi Kuba Karliński, Prezes Zarządu Wealth Solutions-Inwestycje Ziemskie Sp. z o.o., spółki zarządzającej projektem.

Inwestycje dokonywane są na terenach oddalonych 25-60 km od Warszawy w pobliżu obecnych i planowanych tras szybkiego ruchu, zgodnie z zasadą: ?liczy się czas dojazdu, a nie odległość?. ? Ziemia w bliższej odległości od stolicy jest już zbyt droga. Tymczasem wciąż jeszcze jest wiele miejsc, z których do centrum Warszawy można (lub wkrótce będzie można) dojechać w ciągu ok. 40 minut. Ziemia rolna jest tam dostępna za 15-30 zł/m.kw. Natomiast nabywcy działek przygotowanych pod budowę domu są skłonni zapłacić kilka razy razy więcej za metr kwadratowy. Naszym zadaniem jest dostarczyć im pożądany ?produkt?, a w efekcie osiągnąć zysk dla naszych inwestorów ? wyjaśnia Kuba Karliński.

Zespół zarządzający Inwestycjami Ziemskimi od lat skutecznie realizuje opisaną strategię. Wybrane transakcje zakończone w ubiegłych latach przynosiły od 300 do 500 procent zysku w 3-4 lata. Łączne aktywa pozyskane dotychczas przez zarządzających to 13 mln zł, a rynkowa wartość zakupionych działek wynosi 40 mln zł.

Propozycja Inwestycje Ziemskie została przygotowana w formie spółki komandytowej. Inwestor, który wpłaci wymagany wkład (przynajmniej 100 tysięcy złotych) przystępuje do spółki i staje się współwłaścicielem zakupionych nieruchomości, z których każda może być znacznie więcej warta od wpłaty początkowej. Inwestycje Ziemskie dostępne są w Wealth Solutions oraz u wybranych doradców finansowych do 31 marca 2011.

www.wealth.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi:

Podobne artykuły :