Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Nowy fundusz nieruchomości Investor Property FIZ

10 czerwca 2010

Komisja Nadzoru Finansowego udzieliła Investors Towarzystwu Funduszy Inwestycyjnych zezwolenia na utworzenie funduszu Investor Property FIZ (pełna nazwa: Investor Property Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych).


Investor Property FIZ jest funduszem wzrostu wartości nieruchomości a w obszarze zainteresowań zarządzających znajdują się dwa główne, bardzo perspektywiczne obszary:

* grunty (w tym działki rolne) przekształcane w tereny inwestycyjne,

* realizacja projektów deweloperskich w aglomeracjach miejskich.

Przy pozyskiwaniu projektów inwestycyjnych Fundusz będzie współpracować z CEE Property Group, firmą doradczo-inwestycyjną specjalizującą się w zakresie inwestycji nieruchomościowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Doradcy tej firmy współpracują z wieloma deweloperami, klientami indywidualnymi i instytucjonalnymi.

-Największy potencjał wzrostowy mają wielkoobszarowe inwestycje gruntowe zlokalizowane w niewielkiej odległości od dużych miast oraz znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie prestiżowych miejscowości otaczających największe aglomeracje. Działki powyżej 5 ha można kupić nawet z 50 procentowym dyskontem w stosunku do cen transakcyjnych małych działek (poniżej 2 tys. metrów). Tak duże dysproporcje cen wiążą się z faktem znaczącego spadku popytu na duże nieruchomości gruntowe spowodowanego ograniczeniem przez banki kredytowania zakupu gruntu. Zarządzający będą poszukiwali lokat, których przewidywana roczna wewnętrzna stopa zwrotu (IRR) będzie wynosiła co najmniej 20% – mówi dr Paweł Grząbka, prezes zarządu CEE Property Group Sp. z o.o.

Investor Property FIZ będzie istotnie różnić się od funduszy nieruchomości bazujących na przepływie pieniędzy za zarządzanie nieruchomościami, które nabywają gotowe obiekty komercyjne (centra handlowe lub biurowce) i czerpią zyski z usługi wynajmu powierzchni.

Jak mówi dr Grzegorz Mielcarek, członek zarządu Investors TFI, Investor Property FIZ będzie zarabiać na inwestowaniu w najbardziej rentowny segment rynku nieruchomości, czyli w budowę nowych budynków. Fundusz będzie dokonywał lokat poprzez spółki celowe. Aktualnie Investor Property FIZ dysponuje atrakcyjnymi ofertami inwestycji w grunty i projekty deweloperskie o wartości 100 mln zł. Fundusz poszukuje inwestycji, które będą przynosić roczny dochód nie niższy niż 20%

Fundusz jest tworzony na okres 7 lat, z możliwością przedłużenia na kolejne 6 lat za zgodą Zgromadzenia Inwestorów. Pełne umorzenia Certyfikatów możliwe są po 7 latach, częściowe (do 20% aktywów funduszu) – po 3 latach. Wyceny aktywów funduszu będą dokonywane na koniec każdego kwartału. Certyfikaty Investor Property FIZ zostaną objęte wnioskiem o dopuszczenie do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Publiczna sprzedaż Certyfikatów Inwestycyjnych Funduszu serii A zostanie przeprowadzona w dniach 7-30 czerwca 2010 r. Cena emisyjna jednego Certyfikatu wynosi 1.000 złotych i jest jednolita dla wszystkich Certyfikatów objętych zapisami.

Certyfikaty można kupić w placówkach banku BGŻ oraz Domu Inwestycyjnym Investors.
Podstawowe informacje o Funduszu znajdują się na naszym serwisie: www.investors.pl

autor:
Jan Mazurek
źródło: Investors TFI

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , , , ,

Podobne artykuły :