Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Nowa struktura w ofercie BNP Paribas Fortisu

4 grudnia 2009

Do 18 grudnia potrwa subskrypcja na tytuły uczestnictwa Fortis L Fix Sigma ? nowej struktury w ofercie BNP Paribas Fortisu.

Fundusz Fortis L Fix Sigma jest funduszem strukturyzowanym zarejestrowanym w Luksemburgu i zarządzanym przez Fortis Investments. Oparty jest w 100 proc. o indeks ?Sigma Best Selection World Index Price Return EUR?, w skład którego wchodzi 45 spółek. Inwestycja trwa 3,5 roku i realizowana jest w PLN.

? Nowa struktura została wyposażona w ?czujnik rynku?, który pozwala maksymalizować zyski klientów, a jednocześnie ogranicza ryzyko inwestycji ? mówi Tomasz Gomółka z Departamentu Rozwoju Oferty dla Klientów Indywidualnych w Fortis Banku Polska.
? Dodatkowo, co kwartał dokonywana jest weryfikacja spółek wchodzących w skład indeksu, co pozwala na udział w indeksie tych, które mają największy potencjał zysku ? dodaje.

Udział akcji w indeksie zmienia się automatycznie w zależności od sytuacji na rynku.
? Jeśli 20-dniowa zmienność na rynku wzrasta powyżej 10 proc., udział akcji w portfelu zmniejsza się odpowiednio poniżej 100 proc. Natomiast, jeśli zmienność spada poniżej 10 proc., zaangażowanie w akcje zostaje odpowiednio zwiększone ? nawet do 150 proc. ? mówi Grzegorz Świetlik, dyrektor przedstawicielstwa Fortis Investments w Polsce.

Zyski z funduszu są wypłacane w postaci nieopodatkowanych dywidend. Pierwsza dywidenda gwarantowana jest na poziomie 0,5 proc. i wypłacana po pół roku. Druga ? równa jest 100 proc. udziału we wzroście indeksu na koniec inwestycji przy zastosowaniu mechanizmu końcowego uśredniania. Oznacza to, że dla wyliczenia końcowej wartości indeksu istotne będą jego wartości z ostatnich dni kalendarzowych sześciu ostatnich miesięcy inwestycji (31 stycznia 2013, 28 lutego 2013, 28 marca 2013, 30 kwietnia 2013, 31 maja 2013 i 19 czerwca 2013 r.).

Uruchomienie funduszu nastąpi 4 stycznia 2010 r., a zakończenie inwestycji planowane jest na 1 lipca 2013 roku. Minimalna kwota inwestycji to 5 tys. zł, a zalecany horyzont inwestycyjny to 3 lata. Wcześniejsze wycofanie się z inwestycji możliwe jest dwa razy w miesiącu (opłata za przedterminowe wycofanie środków wynosi 1 proc.).
Klienci mogą kupować jednostki funduszu Fortis L Fix Sigma we wszystkich oddziałach banku.

www.bnpparibasfortis.pl

Tagi:

Podobne artykuły :