Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Nowa struktura w ofercie Banku Pekao SA

23 kwietnia 2010

Klienci Banku Pekao SA mają do dyspozycji kolejny produkt strukturyzowany – Certyfikat Strukturyzowany Akcji Europejskich (EUR). Subskrypcja,  przygotowana we współpracy z Domem Maklerskim Pekao, potrwa do 30 kwietnia 2010 r. Certyfikat daje 100% ochronę zainwestowanego kapitału i szanse na ponadprzeciętne zyski.

Nowy produkt strukturyzowany pozwala klientowi zdywersyfikować oszczędności w euro. Inwestycja oparta jest o indeks giełdowy grupujący 50 dużych spółek pochodzących z krajów należących do strefy euro. Ewentualne wzrosty tego indeksu pozwalają klientom liczyć na zyski większe niż na standardowej lokacie bankowej. Dodatkowo ochrona kapitału minimalizuje ryzyko strat.

– Nasza propozycja to doskonała inwestycja dla osób, które posiadają oszczędności w Euro i  chcą aktywnie uczestniczyć w ewentualnych wzrostach na rynku akcji europejskich. Skierowana jest do ostrożnych klientów, którym oprócz zysku, jednocześnie zależy na bezpieczeństwie powierzanych środków – tłumaczy Mateusz Gołąb, Dyrektor Departamentu Klienta Zamożnego, nadzorujący rozwój produktów inwestycyjnych w Banku Pekao SA.

W trakcie ostatnich 24 miesięcy inwestycji, pomiary wartości indeksu będą dokonywane co kwartał .
Na koniec inwestycji zostanie obliczona średnia arytmetyczna z 8 poziomów indeksu w dniach obserwacji. Oprocentowanie certyfikatów będzie wyznaczone jako iloczyn końcowej stopy zwrotu z indeksu (różnica pomiędzy wartością wyznaczonej średniej, a początkowym poziomem indeksu) i współczynnika partycypacji, który przyjmie wartość pomiędzy 30 a 60 procent. Co bardzo istotne, jeśli wartość końcowej stopy zwrotu z indeksu będzie mniejsza od zera, posiadacze certyfikatów otrzymają 100 proc. zainwestowanego kapitału.

Subskrypcja Certyfikatu Rynku Globalnego potrwa do 30 kwietnia 2010 r. Bank prowadzi dystrybucję produktu wspólnie z Domem Maklerskim Pekao. Sprzedaż prowadzona jest w ponad 600 wybranych placówkach Banku, w których funkcjonują Punkty Przyjmowania Zleceń (PPZ) DM Pekao. Minimalna kwota inwestycji to 2000 EUR, czyli 2 certyfikaty. Okres inwestycji – 3 lata, z możliwością wcześniejszego odkupu certyfikatu przez Bank w cyklach tygodniowych. Opłata dystrybucyjna to tylko 1,5 %. Dodatkowe informacje dla Klientów, w tym pełna lista placówek prowadzących dystrybucję dostępne są na stronach www.pekao.com.pl oraz na infolinii  DM Pekao.

www.pekao.com.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi:

Podobne artykuły :