Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Nordea Gwarant – Zysk pod ochroną II

22 listopada 2009

Jak zarabiać na wzroście cen akcji 50 najbardziej renomowanych spółek w Europie??, Jak zabezpieczyć zysk z inwestycji w trakcie jej trwania…? Co może być alternatywą dla niskooprocentowanych lokat…? Jak inwestować z potencjalnym dużym zyskiem inaczej niż w ryzykowne fundusze? Odpowiedzią na te wszystkie pytania jest  Nordea Gwarant ? Zysk pod ochroną II.

1.  Ponadprzeciętne zyski
Nordea Gwarant ? Zysk pod ochroną II daje szansę na osiągnięcie atrakcyjnego zysku wynikającego ze wzrostu wartości indeksu Dow Jones Euro Stoxx 50. W skład tego indeksu wchodzi 50 największych pod względem kapitalizacji spółek Unii Europejskiej np. Danone, Nokia, Carrefour, Volkswagen, Allianz, Deutsche Bank, Philips czy Siemens. W większości są to globalne koncerny, które mogą poszczycić się nawet ponad 100-letnią obecnością na wysoko-konkurencyjnych rynkach. Są więc dobrze przygotowane, aby przetrwać obecne trudne czasy i są już pierwsze symptomy, że  będą one pierwszymi, które skorzystają na poprawie koniunktury. Pomimo wzrostów z ostatnich 6 miesięcy, ich ceny są nadal niskie (40% poniżej poziomów z 2007 i 50% poniżej rekordów z 2000 roku). Ponadto Komisja Europejska podniosła prognozy wzrostu gospodarczego strefy euro w 2010 roku do 0,7%, a w 2011 oczekuje wzrostu o 1,5%. Taki scenariusz korzystnie przełoży się na ceny akcji europejskich spółek.
Oznacza to idealny moment, aby zainwestować w produkt oparty o ten indeks ? Nordea Gwarant ? Zysk pod ochroną II.
2. Ochrona stopy zwrotu
Dzięki zastosowaniu specjalnego mechanizmu ochrony, osiągnięte zyski są zabezpieczone przed ewentualnym załamaniem się koniunktury. W momencie, gdy inwestycja osiągnie jeden z 14 gwarantowanych progów zysku (określonych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia na 6%, 15%, 25%, 35%, ?, 135%), stopa zwrotu jest w pełni chroniona. W takiej sytuacji nawet późniejszy spadek indeksu Dow Jones Euro Stoxx 50 nie spowoduje utraty osiągniętych i zabezpieczonych w ten sposób zysków.
3. Atrakcyjne warunki inwestycji
Nordea Gwarant ? Zysk pod ochroną II to produkt trzyletni, dający inwestorom 97% gwarancję zainwestowanego kapitału (pod warunkiem dotrzymania terminu inwestycji). Wartość premii (zgodnie ze wzorem z Karty Parametrów) to iloczyn 97% i wyższej z dwóch wartości: najwyższego osiągniętego progu zysku oraz sumy miesięcznych zmian indeksu. Minimalna kwota inwestycji to 5000 zł.
4. Optymalne rozwiązanie podatkowe
Z Nordea Gwarant nie ponosisz żadnych opłat wstępnych. Nie ma podatku od zysków kapitałowych ani od spadków i darowizn. Nordea Gwarant to idealna inwestycja na niepewne czasy.

Cechy ubezpieczenia

* Instrument bazowy: Dow Jones Euro Stoxx 50
* Czas trwania umowy: 3 lata
* Gwarancja kapitału: 97%
* Minimalna składka: 5.000 PLN
* Waluta inwestycji: PLN
* Wiek klienta: 18 – 77 lat
* Ochrona ubezpieczeniowa: 101% Składki Ubezpieczeniowej
* Okres subskrypcji: 23.11.2009 – 18.12.2009
* Okres Odpowiedzialności: 07.01.2010 ? 28.01.2013

Szczegóły w Ogólnych Warunkach Grupowego Ubezpieczenia na Życie i Dożycie ?Nordea Gwarant ? Zysk pod ochroną II?.

www.nordeapolska.pl

logo_ubezpieczeniapoludzkuWięcej nowości z rynku
ubezpieczeń znajdziesz na:
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1200 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Podobne artykuły :