Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

NORD topp 5 ? struktura z premią do 28% rocznie

11 grudnia 2010

Bank DnB NORD wprowadza kolejny produkt strukturyzowany w formie ubezpieczenia na życie i dożycie ?NORD topp 5?
Klienci mają do wyboru dwa warianty produktu: z roczną premią w wysokości 28% – przy 90% ochronie kapitału oraz z roczną premią 8,5% – przy 100% ochronie kapitału. Zysk z ?NORD topp 5? jest nieopodatkowany. Osoby zapisujące się na nowy produkt mogą założyć 3-miesięczną lokatę o stałym oprocentowaniu 8%.


?NORD topp 5? oparty został na akcjach pięciu topowych spółek: Volkswagen AG (największy europejski koncern motoryzacyjny), Banco Santander (największy bank strefy euro), Procter & Gamble (jedna z największych firm na świecie z branży FMCG), GlaxoSmithKline PLC (największy brytyjski koncern farmaceutyczny) oraz Hyundai Motor (największy południowokoreański koncern motoryzacyjny).

Bank przygotował dwa warianty produktu. W jednym ? roczna premia może wynieść 28%, przy 90% ochronie kapitału. W drugim ? dla ostrożniejszych klientów – roczna premia może wynieść 8,5%, przy 100% ochronie kapitału.

Ubezpieczenie ?NORD topp 5? może trwać od roku do trzech lat, dzięki zastosowaniu mechanizmu auto call. Jeśli po roku od daty rozpoczęcia ubezpieczenia (13 stycznia 2012) cena akcji każdej ze spółek będzie równa bądź wyższa od wartości początkowej – wówczas inwestycja kończy się automatycznie, a klient otrzymuje 90% zainwestowanej składki plus premię w wysokości 28%. Jeśli ten warunek nie będzie spełniony po roku, ponowny ?odczyt? zostanie dokonany po dwóch latach. Jeśli wówczas ceny akcji będą równe bądź wyższe od wartości początkowej, ubezpieczenie zakończy się wypłatą 90% kapitału początkowego powiększonego o premię w wysokości 56%. Analogicznie – w przypadku spełniania warunku po trzecim roku, klient otrzymuje 90% kwoty inwestycji powiększonej o premię w wysokości 84%.

Zatem zysk netto może wynieść od 18% po pierwszym roku, do 74% po trzech latach. Jeśli po tym okresie ceny akcji będą niższe od wartości początkowej, ubezpieczenie zakończy się zwrotem 90% zainwestowanego kapitału.

W wariancie dla bardziej ostrożnych inwestorów – gwarancja kapitału wynosi 100%, natomiast premia odpowiednio: 8,5% po pierwszym roku, 17% po drugim i 25,5% po trzech latach.

Wierzymy we wzrost cen akcji koncernów, na których oparliśmy mechanizm inwestycyjny, dlatego tak skonstruowaliśmy nasz nowy produkt, aby zapewnić klientom maksymalny zysk przy wysokiej ochronie kapitału. Jak pokazuje nasze doświadczenie inwestorzy cenią też sobie możliwość automatycznego zakończenia inwestycji, dlatego wyposażyliśmy nasz nowy produkt w opcję auto call. Takie rozwiązanie w przypadku jednej z naszych ?struktur? – NORD 5 plus ? przyniosło klientom 12% zysku netto już po roku, powiedział Mariusz Korpus, dyrektor departamentu zarządzania produktami inwestycyjnymi w Banku DnB NORD Polska.

Zysk bez podatku i lokata na 8%

?NORD topp 5? przygotowany został w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie we współpracy z MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Dzięki takiej konstrukcji klient nie płaci podatku od zysków kapitałowych. Minimalna kwota inwestycji to 5 tys. zł. Subskrypcja potrwa do 7 stycznia 2011 roku ? we wszystkich oddziałach Banku DnB NORD. Przy inwestycji w ?NORD topp 5? nie jest pobierana opłata manipulacyjna.

Każdy klient, zapisując się na ?NORD topp 5?, może założyć lokatę 3-miesięczną
o promocyjnym oprocentowaniu 8% w skali roku. Minimalna kwota lokaty to 5 tys. zł.

źródło: DnB Nord
www.dnbnord.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi:

Podobne artykuły :