Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Niższa marża kredytu hipotecznego w DnB NORD

15 kwietnia 2010

DnB NORD obniżył marże kredytu hipotecznego w euro. W tej chwili standardowa marża wynosi od 1,8% do 2,95%, w zależności od kwoty kredytu i wielkości wkładu własnego. Dodatkowo ? osoby otwierające w banku rachunek, inwestujące w plan systematycznego oszczędzania bądź posiadające kartę kredytową ? mogą uzyskać obniżenie marży do poziomu 1,6% w całym okresie kredytowania.

Obniżenie marży standardowej oznacza, że oprocentowanie kredytu hipotecznego indeksowanego w euro wynosi obecnie od 2,75% do 3,90% w skali roku, w zależności od kwoty kredytu oraz wysokości wkładu własnego.

Dodatkowo – osoby zaciągające w Banku DnB NORD kredyt hipoteczny, które jednocześnie otworzą rachunek w ramach jednego z pakietów usług (PERSONALE lub EKSKLUSIV), zainwestują w Program Systematycznego Oszczędzania TWOJA STABILIZACJA lub złożą wniosek o kartę kredytową VISA Gold lub VISA Platinium (wydawane kredytobiorcom bezpłatnie), mogą uzyskać znaczące obniżenie marży kredytu.

W zależności od wybranej opcji marża może zostać obniżona nawet o 1%, nie mniej jednak niż do poziomu 1,6% – w całym okresie kredytowania. Oznacza to, że oprocentowanie kredytu hipotecznego w EUR wynieść może od 2,55% do 2,90% (EURIBOR 6M i obniżona marża).

Tabela pokazuje jak obniżona może zostać marża kredytu hipotecznego w EUR, w zależności od wybranej opcji.

Kredyty hipoteczne są w ofercie DnB NORD od półtora roku. W tym czasie bank udzielił kredytów na kwotę ponad 800 mln zł. Do końca tego roku wielkość portfela kredytów hipotecznych banku ma wzrosnąć do 1,5 miliarda zł.

W tej chwili DnB NORD udziela kredytów hipotecznych w euro i złotówkach. Bank nie pobiera żadnych opłat za rozpatrzenie wniosku, udzielenie kredytu czy podwyższenie kwoty kredytu, nie wymaga też zakupu ubezpieczenia.

Pakiety – to rachunki bankowe ?obudowane? dodatkowymi usługami. Każdy klient otwierający rachunek otrzymuje tzw. Pakiet Startowy, w skład którego wchodzą: rachunek osobisty, rachunek a?vista w walucie obcej, konto oszczędnościowe, rachunek lokat, kartę debetową Maestro lub kartę VISA z możliwością płacenia w Interncie, dostęp do bankowości internetowej iNORD oraz możliwość zarządzania kontem przez telefon. Klienci mogą też uzyskać dostęp do innych produktów bankowych po preferencyjnej cenie ? np. uzyskać obniżone oprocentowanie pożyczki gotówkowej, obniżenie, a nawet zwolnione z opłaty za nabycie produktów strukturyzowanych. Klienci mają też możliwość bezpłatnych wypłat z bankomatów w Polsce, a nawet na całym świecie.

Program Systematycznego Oszczędzania TWOJA STABILIZACJA to program inwestycyjno – ubezpieczeniowy ze składką regularną i wpłatami dodatkowymi przygotowany we współpracy ze Skandia Życie TU S.A. Okres oszczędzania wynosi między innymi 20, 25 lub 30 lat. Do wyboru jest 35 polskich funduszy inwestycyjnych, 37 funduszy zagranicznych, 6 funduszy gwarantowanych oraz 4 portfele modelowe.

Karty kredytowe VISA Gold i VISA Platinium wydawane są osobom zaciągającym kredyt hipoteczny w DnB NORD bezpłatnie. Okres bezodsetkowy wynosi 57 dni, a oprocentowanie kredytu waha się w przedziale 14-18% – w zależności od rodzaju karty i tego, czy posiadacz karty ma w DnB NORD konto. Bank dołącza do obu kart szereg bezpłatnych ubezpieczeń (np. ubezpieczenie nieuprawnionego użycia karty i kradzieży gotówki pobranej z bankomatu, ubezpieczenie kradzieży portfela i dokumentów, ubezpieczenie podróżne wraz z ubezpieczeniem następstw nieszczęśliwych wypadków) oraz możliwość dokupienia ubezpieczeń fakultatywnych (np. ubezpieczenie spłaty zadłużenia na karcie kredytowej na skutek utraty pracy bądź nieszczęśliwego wypadku). Posiadacze karty platynowej mają dodatkowo możliwość korzystania z usług assistance (np. pomoc lekarska, pomoc w przypadku awarii w domu) i concierge (np. zlecenie organizacji wyjazdów specjalistycznej firmie).

www.dnbnord.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , ,

Podobne artykuły :