Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Najlepsze konto w Polsce tylko w Kredyt Banku – bo takie mamy zasady

21 maja 2011

Od 23 maja Kredyt Bank zaproponuje klientom nowe konto osobiste z oprocentowaniem środków na 7%, 0 zł za prowadzenie, 0 zł za przelewy w Internecie, 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i karta do rachunku za darmo. Ekstrakonto Plus jest najwyżej oprocentowanym kontem osobistym w Polsce i najprawdopodobniej w Europie.

Finanse z zasadami

Bank pod koniec ub.r. ogłosił nową strategię, która zakłada rozwój banku w wybranych segmentach klientów indywidualnych zamożnych, średniozamożnych oraz SME i Mid Cap. Ponadto kładzie silny nacisk na pozyskiwanie nowych klientów, zwiększenie efektywności banku, a także poprawę jakości relacji z klientami. Jednym z kluczowych czynników, dzięki któremu Kredyt Bank ma się stać liderem w wybranych produktach jest wzrost satysfakcji klientów oraz wzmocnienie marki banku.

Nowa oferta jest wynikiem pracy nad repozycjonowaniem marki i ma za zadanie wspierać realizację założeń strategii Kredyt Banku. Jest także symbolem zmian wizerunkowych, zachodzących w banku.

– Mamy bardzo dobrą strategię rozwoju banku, jej wdrożenie przynosi konkretne, wymierne efekty. Jednak aby wspomóc jej realizację potrzebna jest bardziej wyrazista marka Kredyt Banku. Przeprowadziliśmy wiele badań, analiz, ankiet oraz warsztatów z obecnymi i potencjalnymi klientami. Wnioski z nich płynące są takie, że dla klientów ważne jest to, aby w banku czuć się jak prawdziwy klient, partner w biznesie. Oczekują oni uprzejmości, dobrej obsługi, dostępności pracowników, przystępnych cen produktów, przejrzystej oferty i rzetelności. Nie chcą czuć się jak numer rachunku bankowego – dodał prezes M. Bardan. To właśnie z sugestii i opinii klientów powstała koncepcja pasująca do Kredyt Banku czyli „Finanse z zasadami” – powiedział Maciej Bardan, prezes Zarządu Kredyt Banku.

„Finanse z zasadami” to nowa filozofia Kredyt Banku, która będzie kształtować jego wizerunek. To również kanon zasad biznesowych.

Bank będzie zatem od dziś tak zmieniał ofertę produktową, usługi i procesy, aby dać swoim klientom poczucie, iż są jego partnerami, że są dla banku ważni. Nowe pozycjonowanie wsparte będzie aktywnymi działaniami promocyjnymi, nowym hasłem – „Finanse z zasadami” – oraz wykorzystaniem w kampaniach reklamowych uznanego i lubianego duetu Wojciech Mann i Krzysztof Materna.

Ambicją Banku jest na trwałe zaistnieć w świadomości klientów jako bank, który świadcząc usługi finansowe chce być blisko klienta, współpracować z nim na zasadach wzajemnego szacunku i zrozumienia potrzeb. Podejmowane obecnie działania mają doprowadzić do zwiększenia siły akwizycyjnej banku poprzez znaczną poprawę oferty oraz podniesienie na stałe standardów obsługi klienta. Już od początku maja w banku trwają intensywne szkolenia pracowników z nowych standardów obsługi klienta.

Nowe Ekstrakonto Plus

Pierwszym krokiem do realizacji celów strategicznych jest Ekstrakonto Plus. Oprocentowanie rachunku jest najwyższe w Polsce i Europie i wynosi aż 7% do kwoty 3 tys. zł.

Zdecydowaliśmy się zaoferować przełomowe konto osobiste, aby przekonać klientów do przejścia do Kredyt Banku. Klienci wykorzystują ROR do bieżących transakcji, inwestując nadwyżki na koncie oszczędnościowym lub na funduszach inwestycyjnych, czy strukturach. Z reguły środki na rachunku bieżącym nie są oprocentowane. My zamierzamy przełamać ten stereotyp oferując 7% do kwoty 3 tys. zł.  Wysokie oprocentowanie w połączeniu z brakiem opłat za podstawowe usługi stanowi o dużej atrakcyjności oferty oraz jest silnym argumentem dla klientów rozważających zmianę banku. My proponujemy im partnerskie i przejrzyste zasady oferty ? dla klientów, dla których relacje są ważne – uważa Tomasz Molenda, dyrektor departamentu marketingu Kredyt Banku.

Bank nie pobiera opłat za prowadzenie rachunku, wszystkie przelewy internetowe, wypłaty z bankomatu w całej Polsce. Dodatkowo bezpłatna będzie też karta do rachunku, o ile klient wykona nią miesięcznie min. 5 transakcji bezgotówkowych.  Minimalna kwota miesięcznych wpływów, przy których Bank oferuje bezpłatne funkcje do rachunku to 1 tys. zł. Konto będzie można otwierać także przez Internet.

Środki powyżej 3 tys. zł nie będą oprocentowane, a dla wszelkich nadwyżek Kredyt Bank oferuje Konta Oszczędnościowe lub lokaty oprocentowanie nawet do 6% (dla depozytów z dzienną kapitalizacją.)

www.kredytbank.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi:

Podobne artykuły :