Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Mocny Start – nowa struktura w mBanku

24 sierpnia 2010

mBank rozpoczyna zapisy na osiemnastomiesięczną lokatę strukturyzowaną Mocny Start. Inwestycja oparta jest o kontrakt terminowy na indeks WIG20.

Lokata Mocny Start to już 54 struktura w ofercie mBanku. Jej aktywem bazowym jest kontrakt terminowy na indeks WIG20 o najbliższym terminie wygaśnięcia. Strategia inwestycyjna zakłada  wzrost cen kontraktów terminowych na indeks ?blue chipów” w perspektywie najbliższych 18 miesięcy. Aby zainwestować, wystarczy minimum 1000 zł – zapisy przyjmowane są w okresie 19-30 sierpnia br.

Lokata Mocny Start umożliwia osiągnięcie nawet 9,50 proc. zysku w skali roku, przy czym wysokość oprocentowania będzie uzależniona od wartości kontraktu zanotowanej na dwa dni przed zakończeniem inwestycji i wyniesie:

* 9,50% w skali roku jeśli wartość aktywa bazowego znajdzie się w przedziale 2600-3100 punktów (według danych rynkowych z dnia 16.08.2010 r.).,
* 3% w skali roku jeśli wartość aktywa bazowego znajdzie się w przedziale lub 3100-3200 punktów.

Najnowsze prognozy NBP zakładają dalszy wzrost polskiego PKB w ostatnim kwartale br., co powinno pozytywnie wpłynąć na rynek akcji oraz wartość indeksów. Dodatkowym wsparciem rozwoju polskiej gospodarki powinny być liczne inwestycje infrastrukturalne przed Euro 2012. Inwestorzy zachęcani są do lokowania kapitału w ryzykownych inwestycjach także przez utrzymywanie się rekordowo niskiego poziomu stóp procentowych oraz jasne sygnały o utrzymaniu luźniejszej polityki monetarnej w państwach rozwiniętych. Może być to czynnik dodatkowo konstruujący wzrost cen akcji – podsumowuje powody wyboru strategii inwestycyjnej Monika Chwiedziewicz, naczelnik wydziału produktów inwestycyjnych i oszczędnościowych mBanku.

www.mBank.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi:

Podobne artykuły :