Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Lokata Zyskowna z dzienną kapitalizacją odsetek w Raiffeisen Banku

11 czerwca 2010

Oferta Raiffeisen Bank Polska wzbogaciła się o Lokatę Zyskowną z dzienną kapitalizacją odsetek. Roczny depozyt przyniesie nieopodatkowane odsetki 4,05%, co odpowiada standardowej lokacie oprocentowanej na 5%.

Raiffeisen Bank Polska wprowadza od 1 czerwca do oferty depozytowej Lokatę Zyskowną z dzienną kapitalizacją odsetek, która pozwala uniknąć płacenia podatku od dochodów kapitałowych. Można na niej złożyć od 5 tys. do 20 tys. złotych. Oprocentowanie dla poszczególnych okresów przedstawia się następująco:

* 3 miesiące: 3,65% (odpowiada standardowej lokacie 4,51%);

* 6 miesięcy: 3,85% (odpowiada standardowej lokacie 4,75%);

* 12 miesięcy: 4,05% (odpowiada standardowej lokacie 5,00%).

Lokatę Zyskowną można założyć w oddziale, centrum telefonicznym oraz w systemie bankowości internetowej. Klient może posiadać maksymalnie 10 takich lokat.

?Ograniczenie wysokości kwoty lokaty jest niezbędne, by dzienna wartość odsetek nie przekroczyła poziomu 2,49 zł, co pozwala uniknąć podatku od zysków kapitałowych. Dzięki takiej konstrukcji instrumentu klienci mogą korzystać z wyższego oprocentowania, a bank zachowuje konkurencyjną pozycję na rynku w sytuacji, gdy większość instytucji stopniowo obniża oprocentowanie lokat? ? powiedziała Monika Stasiak, odpowiedzialna za produkty depozytowe w Raiffeisen Bank Polska.

Jednocześnie od 1 czerwca bank wycofuje z oferty Lokatę WIBORną o zmiennym oprocentowaniu. Cały czas klienci mogą zakładać Lokatę Rewolucyjną, z której odsetki wypłacane są ?z góry?, a więc w momencie założenia depozytu. Na Koncie Lokacyjnym oprocentowanie wynosi nadal 4%.

źródło: Raiffeisen Bank Polska
www.raiffeisen.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: , ,

Podobne artykuły :