Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Lokata 6- miesięczna z dzienną kapitalizacją odsetek w Banku Pocztowym

10 listopada 2010

Od 8 listopada br. Bank Pocztowy proponuje Klientom 6- miesięczną lokatę z dzienną kapitalizacją odsetek, której oprocentowanie wynosi 4,04%. To tyle, co 5,03% na standardowej lokacie.

Aby założyć nową lokatę wystarczy 500 zł. Dzięki dziennej kapitalizacji, w przypadku lokat do 22 tys. zł, nie jest pobierany podatek od zysków kapitałowych, czyli tzw. ?podatek Belki? (zgodnie z Ordynacją podatkową odsetki od lokaty nie przekraczające 0,50 zł są zaokrąglane do zera). Oznacza to, że osiągany w ciągu pełnych sześciu miesięcy zysk jest porównywalny z tym, jaki można by uzyskać oszczędzając na lokacie standardowej (z kapitalizacją na koniec terminu umownego) z wyższym, bo wynoszącym 5,03% w skali roku oprocentowaniem. Odsetki od lokaty naliczane są codziennie, jednak w przypadku zerwania lokaty przed jej wygaśnięciem, nie są wypłacane.  

Klienci mogą założyć lokatę w Oddziałach Banku Pocztowego, placówkach Poczty Polskiej oraz w internetowym sklepie Banku www.lokaty-online.pl. Może zostać również założona jako lokata w Pocztowym Koncie Standard, Nestor oraz Pocztowym Koncie Firmowym.

Równocześnie od 8 listopada br. z oferty Banku Pocztowego znika standardowa lokata 6- miesięczna.

Aktualna Tabela oprocentowania oferowanych lokat i rachunków bankowych dla Klientów detalicznych dostępna jest w Oddziałach Banku Pocztowego, placówkach Poczty Polskiej oraz na internetowej stronie Banku www.pocztowy.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi:

Podobne artykuły :