Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Inwestowanie w wino w ofercie Wealth Solutions

22 maja 2009

Profesjonalne inwestowanie w wino to nowa propozycja Wealth Solutions dla osób szukających korzystnej lokaty kapitału. Wine banking w wydaniu Wealth Solutions nie jest propozycją wyłącznie dla osób z grubym portfelem.


Chcemy, by inwestowanie w wino stało się tak popularne jak np. w Wielkiej Brytanii, gdzie z powodzeniem konkuruje z tradycyjnymi formami oszczędzania ? mówi Maciej Kossowski, Prezes Wealth Solutions S.A.

Dzięki funkcjonowaniu profesjonalnych giełd – przede wszystkim londyńskiej Liv-ex – rynek wina ma zdecydowanie większą płynność niż inne inwestycje alternatywne co pozwala na bieżąco wyceniać składniki portfeli klientów. – Mimo załamania na rynkach finansowch, inwestując w wino można było zakończyć rok 2008 zyskiem na poziomie 10 procent. W dłuższej perspektywie można liczyć na znacznie wyższe stopy zwrotu  – mówi Maciej Kossowski.

Inwestycje w wino mogą przynieść nawet kilkadziesiąt procent w skali roku przy inwestycji 4-5 letniej. Dla przykładu, 12-butelkowa skrzynka wina Carruades de Lafite w ciągu ostatnich 5 lat podrożała z 200 do 1400 funtów brytyjskich ( wzrost o 600 proc.). Lafite Rothschild z 1982 roku zanotowało w tym samym okresie wzrost o 512 procent do poziomu 21 500 funtów.

Najczęściej inwestuje się w wina bordoskie i burgundzkie, których termin dojrzewania jest określany na ok. 20-30 lat. Ze względu na ściśle określoną liczbę produkowanych skrzynek oraz bardzo rygorystyczną klasyfikację, wina w które mogą zainwestować klienci Wealth Solutions praktycznie z każdym dniem stają się coraz droższe.

Za ofertę wine banking w Wealth Solutions odpowiada Krzysztof Maruszewski, który jest związany z rynkiem inwestycji alternatywnych od 2006 roku. Krzysztof Maruszewski jest absolwentem psychologii oraz programu MBA Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Oprócz inwestycji w wino specjalizuje się w doradztwie przy zakupach dzieł sztuki jak również inwestycjach w inne aktywa kolekcjonerskie jak znaczki pocztowe lub autografy.
www.wealth.pl

Przejdź do spisu treści ponad 800 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Podobne artykuły :