Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Inwestowanie w wino – En Primeur 2010 II

15 maja 2011

Inwestowanie w wino En Primeur to najbardziej zyskowna z form. Przedmiotem zakupu są trunki leżakujące w beczkach, które trafią na rynek w ciągu maksymalnie dwóch lat. Ceny najlepszych win mogą rosnąć nawet o ponad 100 procent rocznie. To niezwykła szansa na zakup win inwestycyjnych na długo przed tym zanim trafią one do konsumentów.

Okres subskrypcji: 11 kwietnia 2011 do 31 maja 2011 Sprawdź szczegóły:

Sprawdz

Inwestorzy nie kupują instrumentów finansowych, ale konkretne wina wybrane przez ekspertów. Wina te – mimo że wciąż leżakują w beczkach w Bordeaux – sprzedawane są w postaci 12-butelkowych skrzynek. Popyt na trunki dopiero debiutujące na rynku jest ogromny, a podaż ograniczona. Szansę zakupu tych najlepszych mają jedynie profesjonalni uczestnicy rynku. ? Klienci Wealth Solutions są uprzywilejowani dzięki silnej pozycji firmy na światowym rynku wina. Winne aktywa naszych klientów sięgają 30 mln zł ? mówi Krzysztof Maruszewski.

Wina kupione w opcji en primeur to bardzo zyskowna inwestycja. Dla przykładu, Carruades de Lafite z roku 2006, które zadebiutowało na rynku w kwietniu 2007 roku podrożało od tego czasu o 840 procent. Jednak nawet w znacznie krótszym okresie stopy zwrotu mogą być wyjątkowo wysokie. Oferowane przez Wealth Solutions w ramach ubiegłorocznej kampanii wino Petit Mouton podrożało w ciągu pół roku o 62 procent, a Forts de Latour zwiększyło swoją wartość o blisko 44 procent. Przeciętna stopa zwrotu z portfeli win kupionych w ramach poprzedniej kampanii En Primeur wynosi 28 procent w skali roku.

Kluczowa dla przyszłego wzrostu wartości wina jest oczywiście jego jakość. Według ekspertów, rocznik 2010 pod tym względem nie ustępuje wybitnemu rocznikowi 2009. Wszystkie składniki decydujące o jakości wina znajdują się na wysokich poziomach. Jednocześnie, z uwagi na niewielką ilość opadów deszczu, zbiory winorośli w 2010 roku były mniej obfite. ? Typowe dla rynku wina połączenie limitowanej podaży z wysoką jakością pozwala prognozować systematyczny wzrost cen. Bardzo ważna będzie jednak staranna selekcja win do portfela ? mówi Krzysztof Maruszewski.

W produkcie En Primeur 2010 (II sub.) przedmiotem inwestycji będzie wino leżakujące w beczkach w winnicach w Bordeaux wyprodukowane w 2010 roku. Portfel inwestycyjny składać się będzie głównie z win z Klasyfikacji 1855, Cru Bourgois 2003 oraz innych win bordoskich. Wina w postaci en primeur stanowić będą przynajmniej 50 proc. portfela. Jako uzupełnienie, pozostała część środków przeznaczona zostanie na zakup wina z poprzednich roczników według rekomendacji Zarządzającego inwestycją. W uzasadnionych przypadkach Zarządzający rozważy dywersyfikacje portfela winami burgundzkimi lub winami włoskimi.

Propozycja inwestycyjna En Primeur 2010 dostępna jest już od 2500 funtów brytyjskich (ok. 11 500 zł). Subskrypcja potrwa do 31 maja 2011 roku.
www.wealth.pl

Tagi: , ,

Podobne artykuły :