Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

En primeur 50 Plus ? inwestycja w wino

9 kwietnia 2010

Blisko dwieście osób zdecydowało się ulokować swój kapitał w wino w ramach En Primeur 2009 ? unikalnej propozycji inwestycyjnej przygotowanej przez Wealth Solutions. Oferta była dostępna do 22 marca. Tymczasem już dzisiaj w ofercie Wealth Solutions pojawia się kolejna propozycja inwestycyjna ? En Primeur 50 Plus.

– En Primeur 50 Plus to portfel inwestycyjny złożony przynajmniej w połowie z win kupionych w opcji en primeur, a więc takich które w tej chwili leżakują w beczkach i trafią na rynek dopiero w przyszłym roku. Wina zakupione w tej formule mają szczególnie wysoki potencjał wzrostu wartości. Pozostałą część portfela stanowić będą starannie wybrane wina zabutelkowane, których notowania powinny stabilnie rosnąć w średnim terminie ? mówi Krzysztof Maruszewski, Dyrektor Działu Inwestycji Alternatywnych w Wealth Solutions.

En primeur, nazywany także winnym kontraktem terminowym, to sposób inwestycji w wino, który polega na zakupie trunku leżakującego jeszcze w beczkach. Zakup następuje od 6 do 8 miesięcy przed rozlaniem wina do butelek i ok. 18 miesięcy przed oficjalnym pojawieniem się zabutelkowanego wina na rynku. Wina en primeur są tańsze od win po zabutelkowaniu średnio o 30? 50 procent.

Wine banking w Wealth Solutions polega na fizycznym zakupie wina przez klientów. Trunki nabywane są głównie na londyńskiej giełdzie Liv-ex, a następnie przechowywane w profesjonalnych warunkach do momentu sprzedaży dokonywanej na zlecenie inwestora. Minimalna wartości portfela w przypadku En primeur 50 Plus to 2500 funtów brytyjskich. Z oferty można skorzystać online wypełniając deklarację przystąpienia w serwisie internetowym Wealth Solutions.

źródło:
Wealth Solutions
www.wealth.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi:

Podobne artykuły :