Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Deutsche Bank PBC wprowadza ubezpieczenia od utraty pracy do kredytów hipotecznych i konsolidacyjnych

5 stycznia 2010

Deutsche Bank PBC, we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń EUROPA SA, wprowadził do oferty ubezpieczenie od utraty pracy. Od stycznia 2010 roku do ubezpieczenia mogą przystępować klienci zaciągający kredyty mieszkaniowe oraz konsolidacyjne.

Ubezpieczenie od utraty pracy oferowane jest we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń EUROPA SA i ma postać ubezpieczenia grupowego. Klienci zaciągający w Deutsche Bank PBC kredyty mieszkaniowe i konsolidacyjne przystępują do niego dobrowolnie.

Składka z tytułu ochrony jest finansowana miesięcznie za pomocą polecenia zapłaty z rachunku osobistego w Deutsche Bank PBC i wynosi 0,025% kwoty udzielonego kredytu, niezależnie od liczby ubezpieczonych kredytobiorców. W przypadku utraty pracy i zyskania statusu osoby bezrobotnej TU EUROPA SA będzie spłacać raty bezpośrednio na rachunek kredytu. Pierwszy okres ubezpieczenia to 2 lata, ale po upływie pierwszego dwuletniego okresu, kredytobiorca może automatycznie korzystać z ubezpieczenia w kolejnych latach.

Przystąpienie do ubezpieczenia, poza podpisaniem odpowiednich dokumentów, nie wymaga dodatkowych formalności.

Warunki ubezpieczenia zakładają wypłatę maksymalnie 12 rat w wysokości do 6 tys. zł każda, do momentu znalezienia przez ubezpieczonego stałego źródła dochodu.

W przypadku utraty pracy przez jednego ze współkredytobiorców, ubezpieczenie wypłacane jest w proporcjonalnej wysokości.

Ubezpieczenie oferowane jest klientom zaciągającym w Deutsche Bank PBC nowe kredyty mieszkaniowe lub konsolidacyjne. Bank planuje również rozszerzenie oferty dla Klientów, którzy umowę kredytu podpisali wcześniej.

Komentarz:
Maciej Molewski, dyrektor Departamentu Bankowości Hipotecznej Deutsche Bank PBC

Ubezpieczenie jest formą bezzwrotnej pomocy w przypadku utraty przez ubezpieczonego pracy, dlatego przystąpienie do niego powinni rozważyć klienci zaciągający długoterminowe zobowiązania wobec banku.
Konstrukcja produktu, dzięki której ubezpieczyciel spłaca raty bezpośrednio na rachunek kredytu, pozwala klientom oszczędzić czas i gwarantuje ciągłość spłat kredytu w niełatwej dla nich sytuacji. Warto również dodać, że miesięczna składka w wysokości 0,025% kwoty udzielonego kredytu jest obecnie jedną z najniższych na rynku; procedura przystąpienia, czyli wypełnienie deklaracji, jest maksymalnie uproszczona, a składki można wygodnie opłacać za pomocą polecenia zapłaty.

www.deutsche-bank-pbc.pl

Tagi: , , , ,

Podobne artykuły :