Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Dary Ziemi – roczne ubezpieczenie strukturyzowane od UNIQA i Raiffeisen Bank

8 marca 2011

Oferta inwestycyjna Raiffeisen Bank Polska poszerzyła się o nowy strukturyzowany produkt ubezpieczeniowy UNIQA, oparty na koszyku czterech surowców rolnych: pszenicy, cukrze, soi oraz kukurydzy. Jest on przeznaczony dla klientów, którzy poszukują wyższego zwrotu niż na tradycyjnej lokacie i nie boją się zaryzykować niewielkiej części wpłaconego kapitału.

Do 18 marca w oddziałach Raiffeisen Bank Polska można składać zapisy na strukturyzowany produkt inwestycyjny ?Dary Ziemi?, charakteryzujący się krótkim horyzontem inwestycyjnym i atrakcyjną formułą naliczania zysku. Kupony są naliczane kwartalnie i wypłacane na zakończenie inwestycji.

Produkt jest oferowanych w dwóch wariantach z 95% albo 98% gwarancją kapitału w dacie zakończenia ochrony. Zyski z inwestycji zależą od cen surowców.
Klient ma możliwość uzyskania premii w maksymalnej wysokości 4 kwartalnych kuponów, jeśli w terminie kwartalnych obserwacji wartość wszystkich 4 surowców będzie co najmniej równa ich wartości początkowej. Klient może zarobić maksymalnie 12,8-17,2% lub 23,4-31,8% rocznie w zależności od wybranego poziomu ochrony kapitału.

Wysokość kwartalnego kuponu, na podstawie którego będzie wyliczany zysk, uzależniona jest również od wybranego wariantu w zakresie ochrony kapitału. W przypadku ochrony na poziomie 95% kwartalny kupon będzie wartością z przedziału 7,1-9,2%, a w drugim przypadku przedział wartości kuponu wynosi 3,7-4,8%. Ostateczna wartość kuponu zostanie określona po zakończeniu subskrypcji, przed rozpoczęciem ochrony ubezpieczeniowej.

Dodatkowo ubezpieczenie jest wyposażone w mechanizm ?ostatniej szansy?, który daje klientowi możliwość otrzymania wszystkich, nawet tych nienależnych dotychczas kuponów, jeśli w dacie zakończenia ochrony cena wszystkich 4 surowców będzie co najmniej równa ich wartości początkowej.

- Produkt jest odpowiedzią na zauważalne wśród naszych klientów coraz większe zainteresowanie inwestycjami w surowce. Zaproponowana forma pozwala zainwestować na krótki okres, stosunkowo bezpiecznie, oferując jednocześnie duży potencjał zysku – powiedziała Agnieszka Rudnicka, odpowiedzialna za produkty strukturyzowane w Raiffeisen Bank Polska.

Produkt został przygotowany we współpracy z UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie, co powoduje, że inwestor unika konieczności opłacenia 19% podatku od zysków kapitałowych. – Inwestycja została przygotowana specjalnie z myślą o klientach Raiffeisen Bank Polska jako ciekawa propozycja dla osób poszukujących atrakcyjnej formy dywersyfikacji portfela ? dodaje Marek Piętka, dyrektor Departamentu Sprzedaży ? Instytucje Finansowe Grupy Ubezpieczeniowej UNIQA.

?Dary Ziemi? zapewniają ochronę kapitału na poziomie 95% lub 98% kwoty ubezpieczenia, w dacie zakończenia ochrony. Nie są pobierane żadne opłaty za zarządzanie ani za nabycie produktu. Minimalna kwota inwestycji to 10 tys. zł.

źródło: www.UNIQA.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Tagi: ,

Podobne artykuły :