Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Credit Suisse oferuje usługi Private Banking w Polsce

5 listopada 2009

Warszawa, 20 października 2009 ? Credit Suisse ogłasza rozpoczęcie działalności w zakresie Private Banking w Polsce. Otwarcie banku w Warszawie stanowi kolejny krok we wdrażaniu międzynarodowej strategii rozwoju grupy Credit Suisse.


Andreas John, dyrektor zarządzający Private Banking na Rosję, Europę Wschodnią, Grecję i Azję Centralną w Credit Suisse, podkreśla: ?Rozpoczęcie działalności oddziału bankowości prywatnej potwierdza nasze długofalowe zaangażowanie w Polsce, która jest kluczowym rynkiem w europejskiej strategii Credit Suisse. Polska gospodarka wyszła obronną ręką z kryzysu gospodarczego i oferuje duże możliwości dla kreowania bogactwa.?

Władysław Bartoszewski, dyrektor generalny oddziału Private Banking w Polsce, dodaje: ?Chcemy stać się bankiem dla zamożnych i bardzo zamożnych klientów w Polsce. Jako bank o globalnym zasięgu, z rozległą wiedzą na temat lokalnego rynku, jesteśmy na bardzo dobrej pozycji, żeby móc spełnić potrzeby polskich klientów. Polacy są coraz bardziej wymagający i oczekują dostępu do światowej klasy usług i rozwiązań finansowych. Jako pierwsi na rynku oferujemy szereg usług wychodzących naprzeciw potrzebom stale rosnącej grupy polskich przedsiębiorców.?

Cechami wyróżniającymi usługi Private Banking proponowane przez Credit Suisse od innych tego rodzaju usług oferowanych na polskim rynku jest długofalowe podejście do majątku klienta i budowania jego wartości niezależnie od cykli koniunktury, jak również szczegółowy proces doradczy. Obejmuje on wszystkie aspekty sytuacji finansowej klienta: strukturę majątku, planowanie sukcesji, posiadane nieruchomości oraz płynne aktywa, takie jak: akcje, obligacje, fundusze hedgingowe i private equity. Oferta Private Banking Credit Suisse różni się od innych także tym, że ściśle współpracujemy z działem bankowości inwestycyjnej. Dzięki temu klienci bankowości prywatnej mają dostęp do oferty rynku transakcji fuzji i przejęć oraz akcji i obligacji.

Credit Suisse jest obecne w Polsce od 1991 r. poprzez aktywność swojego oddziału Investment Banking, który odegrał kluczową rolę w procesie prywatyzacji i jest liderem w obszarze transakcji fuzji i przejęć oraz na rynku akcji i długu klientów korporacyjnych. W 1997 r. otworzył swój dział Asset Management w Polsce.

Dodatkowe informacje:
Anna Samul, Ciszewski Financial Communication, tel +48 22 488 41 60, asamul@publicrelations.pl
Björn Korschinowski, Head of Corporate Communications Central Europe, tel +49 69 7538 2368, bjoern.korschinowski@credit-suisse.com

Tagi: , , , , ,

Podobne artykuły :