Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

BNP Paribas L Fix Trzy Korony ? nowa struktura w BNP Paribas Fortis

17 listopada 2010

Od 15 listopada do 16 grudnia w oddziałach BNP Paribas Fortis klienci będą mogli zapisać się na tytuły uczestnictwa BNP Paribas L Fix Trzy Korony ? zagranicznego funduszu inwestycyjnego powiązanego z indeksem WIG20.

BNP Paribas L Fix Trzy Korony jest produktem strukturyzowanym w formie zagranicznego funduszu inwestycyjnego (subfundusz BNP Paribas L Fix), zarządzanym przez BNP Paribas Investment Partners. Trzy Korony to kolejny – po zakończonym z sukcesem Fortis L Fix Everest i trwającym aktualnie Fortis L Fix K2 – fundusz luksemburski oparty o indeks WIG20.


Horyzont inwestycyjny Trzech Koron to 4 lata. Celem tej struktury jest wypracowanie zysku wynikającego ze wzrostu indeksu WIG20. Jednocześnie, subskrybenci otrzymują na koniec inwestycji pełną ochronę zainwestowanego kapitału.

Aby rozpocząć inwestycję, wystarczy minimalny wkład na poziomie 5 tys. zł. netto. Zyski wypłacane będą w formie dywidend. Pierwsza z nich jest gwarantowana i wypłacona zostanie po 6 miesiącach od momentu uruchomienia funduszu, niezależnie od poziomu indeksu WIG20. Wyniesie ona 0,5 proc. zainwestowanego kapitału. Druga dywidenda będzie wypłacona na zakończenie okresu inwestycji ? czyli po 4 latach. Jej wysokość zależy od zachowania indeksu w czasie trwania okresu obserwacji i jego wartości na koniec. Klient otrzyma dywidendę odzwierciedlającą 100 proc. wzrostu indeksu największych spółek na Warszawskiej GPW pod warunkiem, że w okresie obserwacji indeks ani razu nie przebije bariery wzrostu ustalonej na poziomie 50 proc. powyżej jego wartości początkowej.

– W przypadku przebicia bariery wzrostu w okresie obserwacji zostanie wypłacona na zakończenie inwestycji dywidenda w wysokości 15 procent zainwestowanego kapitału, niezależnie od tego, w jakim kierunku podąży indeks WIG20. Zaletą produktu jest to, że zyski wypłacane w formie dywidend są wolne od podatku, z uwagi na fakt zarejestrowania funduszu w Luksemburgu ? mówi Tomasz Gomółka z Departamentu Rozwoju Oferty dla Klienta Indywidualnego w BNP Paribas Fortis.

Jednostki uczestnictwa w BNP Paribas Fortis L Fix Trzy Korony można nabyć w każdym z 230 oddziałów banku BNP Paribas Fortis w całej Polsce.
www.bnpparibasfortis.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Podobne artykuły :