Finanse osobiste

Nowa oferta kart zbliżeniowych i kredyt on-line dla firm w ING Banku Śląskim.

ING Bank Śląski wprowadził do oferty nową kartę zbliżeniową Debit MasterCard PayPass?. Teraz wszystkie wydawane przez bank karty debetowe do rachunku umożliwiają dokonywanie płatności zbliżeniowych. Nową kartę mogą zamówić klienci indywidualni posiadający rachunek w złotych.

Karty zbliżeniowe cieszą się dużą popularnością na rynku, o czym świadczy nie tylko coraz większa liczba sklepów i punktów akceptujących takie płatności, ale również liczba wydanych kart na rynku. Odkąd jako jeden z pierwszych banków wprowadziliśmy w 2009 roku karty debetowe zbliżeniowe, wydaliśmy ich ponad 200 tys.

Klienci doceniają wygodę, prostotę, a także bezpieczeństwo transakcji zbliżeniowych, podczas których nie podają karty sprzedawcy. Do kwoty 50 zł nie muszą też wprowadzać kodu PIN czy potwierdzać transakcji podpisem. Mamy nadzieję, że funkcjonalność kart zbliżeniowych ING spotka się z zainteresowaniem naszych klientów ? powiedziała Barbara Borgieł-Cury, Dyrektor Departamentu Detalicznych Produktów Płatniczych i Kart w ING Banku Śląskim.

Karty zbliżeniowe ING posiadają dotychczasową funkcjonalność karty debetowej: Dzięki nim można:

* dokonywać płatności bezgotówkowych w sposób tradycyjny,

* wypłacać gotówkę w punktach handlowo-usługowych w ramach usługi Cashback,

* wypłacać gotówkę z bankomatów,

* wpłacać gotówkę we wpłatomatach ING Banku Śląskiego,

* sprawdzać saldo rachunku w bankomatach ING Banku Śląskiego.

Nowa karta zbliżeniowa Debit MasterCard PayPass? umożliwia realizację transakcji zbliżeniowych:

* do kwoty 50 zł – bez konieczności podania kodu PIN czy złożenia podpisu, powyżej kwoty 50 zł potwierdzanych kodem PIN lub złożeniem podpisu.

Kartą mozna płacić zbliżeniowo niezależenie od kwoty, bez wypuszczania jej z ręki.

Karty zbliżeniowe pozwalają na dokonywanie wygodnych, prostych i bezpiecznych transakcji na całym świecie. W odróżnieniu od standardowych transakcji stykowych, transakcje zbliżeniowe nie wymagają włożenia karty do terminala lub przeciągnięcia paska magnetycznego. Wystarczy zbliżyć kartę do czytnika. Karta zbliżeniowa ING umożliwia dokonywanie transakcji w sklepach i punktach oznaczonych logo MasterCard Paypass? – są to obecnie m.in. Empik, Multikino, Cinema City, Żabka, Coffee Heaven, Shell, Sferis, Smyk, McDonalds i McCafe,a także perfumerie Douglas oraz Księgarnie Matras. Więcej punktów akceptujących płatności zbliżeniowe na www.ingbank.pl/zblizeniowe.

Bank nie pobiera opłaty za wydanie karty. Miesięczna opłata za jej użytkowanie wynosi 0 zł jeżeli miesięczna wartość dokonanych przez klienta i rozliczonych przez Bank transakcji wyniesie co najmniej 100 zł w danym cyklu rozliczeniowym. W przeciwnym wypadku pobierana jest opłata w wysokości 7 zł.

ING Bank Śląski umieścił na nowej karcie zbliżeniowej wizerunek obrazu wykonanego przez uznanego, polskiego artystę. Obraz Grzegorza Sztwiertni pt. ?Oko malarza? pochodzi z kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING, która wspiera polską sztukę współczesną.

Klienci mogą również umieścić na swoich kartach obrazy innych polskich artystów, których prace znajdują się w kolekcji Fundacji, korzystając z galerii Mojej Karty ING. Na kartach umieszczana jest informacja kto jest autorem danego obrazu, jego tytuł oraz adres strony internetowej www.ingart.pl, na której znaleźć można dodatkowe wiadomości dotyczące obrazów i artystów.

Kredyt on-line dla firm

ING Bank Śląski udostępnił aplikację internetową ING Direct Business Credit, umożliwiającą firmom złożenie wniosku kredytowego on-line. Nowa oferta łączy w sobie trzy funkcjonalności – dopasowanie oferty do potrzeb finansowych, wyliczenie zdolności kredytowej oraz złożenie wniosku on-line.

ING Direct Business Credit to pierwsza na polskim rynku bankowym aplikacja internetowa oferująca trzy funkcjonalności: pomoc w doborze formy finansowania do potrzeb kredytowych firmy, wykonanie wstępnej symulacji zdolności kredytowej za 0 zł oraz złożenie wniosku kredytowego.

Internet to istotny element strategii ING Banku Śląskiego. To podstawowy kanał dla codziennej bankowości nie tylko dla klientów detalicznych, ale dla całego segmentu korporacyjnego. ING Direct Business Credit to nasz kolejny krok w budowaniu nowoczesnej bankowości dla firm – mówi Michał Bolesławski, wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za ofertę korporacyjną.

ING Direct Business Credit umożliwia:

* dobór produktu dostosowanego do potrzeb finansowych – po udzieleniu odpowiedzi na trzy pytania diagnozujące potrzeby finansowe, klient otrzyma informacje o produkcie najbardziej dopasowanym do jego potrzeb (kredyt, factoring, akredytywa, itp.).
* symulację zdolności kredytowej – pozwala na wykonanie wstępnej symulacji zdolności kredytowej swojej firmy bez ponoszenia opłat. Po wprowadzeniu danych identyfikacyjnych, odpowiednich danych w zakresie oczekiwanej kwoty i czasu finansowania oraz wybranych danych finansowych, automatycznie wyliczana jest wstępna zdolność kredytowa
* złożenie on-line wniosku o produkt kredytowy ? po złożeniu wniosku klient otrzymuje informację o dokumentach, które klient powinien przygotować, a doradca klienta nawiązuje z klientem kontakt w ciągu 48 godzin i ustala termin spotkania celem przedstawienia szczegółów oferty i omówienia procesu kredytowego.

Równocześnie ING Bank Śląski wprowadził promocyjną ofertę dla wniosków złożonych za pośrednictwem ING Direct Business Credit:
1.    brak prowizji od rozpatrzenia Wniosku o produkt kredytowy (standardowa prowizja w TOiP wynosi 0,2%)
2.    zmniejszenie kwoty prowizji z tytułu przyznania kredytu o 0,8% (standardowa prowizja w TOiP wynosi 1,8%)

Z ING Direct Business Credit mogą korzystać firmy oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz spółki cywilne, jawne, partnerskie z rocznymi przychodami netto powyżej 1,2 mln EUR oraz jednostki samorządu terytorialnego.

źródło: ING Bank Śląski
www.ingbank.pl
TAGS: PKO BP, Getin Noble Bank, Bank Pocztowy, HSBC Bank Polska, Lukas Bank, Polbank, karty bezstykowe, karty płatnicze, PayPass, payWave, płatności zbliżeniowe, karty zbliżeniowe, Debit MasterCard PayPass