Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Wymiana opinii na Finansosfera.pl

24 marca 2010

Pierwszy tydzień konkursu organizowanego przez portal Finansosfera.pl pokazuje klika ciekawych i bardzo pomocnych opinii z jakimi możemy się spotkać odwiedzając serwis :- ?Konto Direct otworzyłem głównie ze względu na dostęp do funduszy ING Parasol. Po pewnym czasie jednak zrezygnowałem ze swojego dotychczasowego konta na rzecz właśnie ING Direct.

Osobiście jestem z konta zadowolony. Za prowadzenie konta nie płacę absolutnie nic. To samo za kartę płatniczą. Co prawda opłata jest ( 2 złote miesięcznie lub 5 złotych za zbliżeniową) ale można tego uniknąć po prostu nią płacąc ( po przekroczeniu sumy transakcji kartą na odpowiednią kwotę nie jest pobierana opłata za kartę). Wszystkie opcje dotyczące konta (dane osobowe, zlecenia stałe, limit wypłat z karty itd…) można zmieniać samodzielnie w sieci. Przelewy bezpłatne do wszystkich banków (mankamentem może być jedynie, że przelewy przychodzące są księgowane nieco później niż np w PKO czy Raiffeisen ale nie jest źle – po prostu wypłata zamiast o 12 jest o 15 na koncie.) Do tego wszystkiego chwalę sobie pełen dostęp do innych produktów finansowych banku za pośrednictwem systemu on-line ( fundusze, lokaty, pożyczki, konta oszczędnościowe itd.) Reasumując – polecam.?

– ?Mija pół roku, jak jestem posiadaczem konta osobistego w Alior Banku. Przeniosłem się z PKOBP i ani razu nie żałowałem decyzji. Darmowy dostęp do każdego bankomatu na Świecie to coś czego potrzebowałem. Opcja ta zdecydowanie rekompensuje 5zł, które co miesiąc płacę za kartę. Dodatkowo, dzięki lokacie nocnej, spokojnie nazbieram te pieniądze (w przeciwieństwie do tego co miałem wcześniej). Bank oferuje również wygodny dostęp do funduszy i biura maklerskiego. Można za darmo spróbować swoich sił na giełdzie. Polecam z czystym sumieniem.?

– ?Inteligo posiadam praktycznie od początku jego istnienia. Było to moje drugie po BzWbk, konto osobiste. Plusy to przede wszystko rewelacyjna obsługa przez Internet. Od tamtej pory używałem już kilku produktów finansowych posiadających obsługę przez Internet i nigdzie interfejs nie był tak intuicyjny i dobrze rozplanowany jak w Inteligo. Minusem jest jak w przypadku wszystkich tego typu kont, brak możliwości wybierania środków bezpośrednio w placówce. Przy limitach ustawionych na np 3 tys. zł, praktycznie nie ma możliwości wybrania większej kwoty w ciągu jednego dnia. Trzeba żmudnie wybierać środki dzień po dniu, lub przelać na inne konto. Poza tym obsługa jak najbardziej pozytywna. Sama karta bankomatowa wykonana z dobrej jakości plastiku. W przeciwieństwie do np. konta biznesowego Biznes Partner PKO BP, nie starła się po 2 latach użytkowania. Również system kodów działa bez zarzutu i jest w/g mnie najwygodniejszym systemem zaraz po kodach SMS. W/g mnie jest lepszy niż token, który mimo małych rozmiarów jest nieporęczny i łatwo go zgubić. Kartę kodów można natomiast włożyć do portfela i jest tam bezpieczna. Ogólnie rzecz biorąc, obok eKonta od Mbanku, najlepsze internetowe konto osobiste na rynku?

Niezależne komentarze wystawiane przez użytkowników w bardzo wiarygodny sposób przedstawiają zalety jak również wady poszczególnych produktów bankowych. Często zdarza się tak, iż same walory jakie przekazuje Bank za pośrednictwem swoich doradców i reklam emitowanych w mediach nie do końca muszą mieć obiektywny obraz oferowanej usługi. Kilkadziesiąt niezależnych opinii użytkowników, którzy mieli okazję przetestować produkt w ramach skorzystania z oferty mogą przekonać najbardziej  niezdecydowanych, osób które wahają się z podjęciem decyzji z racji na brak zaufania do reklam, czy sprzedawców.

Z drugiej strony taka baza opinii to dla banków skarbnica wiedzy z czym mają największy problem. Jakie bolączki trapią użytkowników korzystających z ich produktów i dlaczego usprawnienia i nowinki jakie zostały wprowadzone nie sprawdzają się w życiu codziennym. Jeżeli będą potrafiły wyciągnąć z tego wnioski i zadbać o poprawę jakości swojej oferty, chwała im za to.

Tak więc patrząc na to wszystko od strony usera , użytkownika który na co dzień szuka rzetelnych i wiarygodnych informacji na różnego rodzaju forach i blogach  w sieci, może w jednym miejscu, znaleźć kilkaset opinii osób, które miały już do czynienia z daną usługą i dzielą się swoimi doświadczeniami.

logo_finansosferaźródło:
Magdalena Sadowska
www.Finansosfera.pl

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,


Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl
www.AlternatywneInwestycje.com

Podobne artykuły :