Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Jak zadbać o bezpieczeństwo pracowników podczas remontu?

21 marca 2015

Remont jest poważnym przedsięwzięciem – zwłaszcza ten wykonywany w miejscu pracy. Powinien być przeprowadzony dobrze i solidnie, z dbałością o życie i zdrowie osób zatrudnionych.

bezpieczenstwo_robotnikowPracownicy muszą być odpowiednio chronieni, a temu służą różnorodne urządzenia i sprzęty, na przykład maty zakrywające kable. Maty i dywany z PCV mają krótką żywotność, ale czasem mogą uratować zdrowie, a nawet życie. Przydadzą się podczas remontu – nie tylko ochronią powierzchnię przed zabrudzeniem, lecz również osłonią różne kable i nie pozwolą, aby stwarzały one zagrożenie. Maty PCV są bardzo tanie oraz łatwe do nabycia.

Zabezpieczenie mieszkanie podczas remontu

Innym rekomendowanym typem maty jest mata Iron Horse – wytrzymała, dekoracyjna, o specjalnym splocie, wchłaniająca brud i wilgoć, żywotna, mająca warstwę wykonaną z gumy nitrylowo-kauczukowej. Mata Monotone jest jednobarwna; wchłania brud. Jest dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej. Wysoką jakością charakteryzuje się mata Super Mat wykonana z dwóch rodzajów włókien, pochłaniająca kurz oraz wilgoć. Maty można położyć na posadzce podczas remontu, bo uchronią one kafelki czy parkiety nie tylko przed zachlapaniem farbą, lecz także przed zarysowaniem.

Podczas remontu przydatne są także maty remontowe, samoprzylepne, które przytwierdza się do podłogi. Nie przesuną się, będą tkwiły w jednym miejscu i znakomicie zabezpieczą podłoże przed niepożądanymi skutkami remontu. Maty tego rodzaju można przecierać na mokro, zatem posłużą nam przez cały czas trwania prac. Poza tym na pewno zamortyzują one upadek ciężkich przedmiotów i sprawią, że podłoga nie odczuje żadnych skutków renowacji. Maty samoprzylepne są bezpieczne dla pracowników budowlanych, ponieważ nie przesuwają się po nawierzchni i nie przyczynią się do wypadków – poślizgnięcie się na nieprzytwierdzonej do podłoża macie może doprowadzić do zwichnięć, złamań czy też potłuczeń. Sprzedażą tego typu bezpiecznych i praktycznych mat zajmuje się na przykład firma Kleen-Tex.

Remont bezpieczny i bezproblemowy

Podsumowując, remont na pewno nie sprawi problemów, gdy dokładnie zabezpieczy się podłogi przed zachlapaniem farbą oraz skutkami upadku rozmaitych przedmiotów. Maty nadają się do tego idealnie: są znacznie bardziej trwałe od folii zabezpieczających powierzchnie i można je wykorzystywać kilkakrotnie – nie trzeba wyrzucać ich na śmietnik po zaledwie jednym remoncie. Można je kupować na metry, czyli dostosować ich rozmiar do potrzeb danego klienta. Ich koszt jest niewielki, a dom nie odczuje skutków remontu i nie ulegnie zniszczeniom. Osoby wykonujące remont będą ponadto miały zapewniony komfort pracy oraz bezpieczeństwo.

Tagi:

Podobne artykuły :