Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Doradcy w imię godnej emerytury

19 lutego 2009

Związek Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) włączył się do akcji zbierania podpisów pod projektem ustawy, wprowadzającej ulgę podatkową dla osób oszczędzających na dodatkową emeryturę. Podpisy pod ustawą będzie można składać w 265 oddziałach firm zrzeszonych w ZFDF.

Inicjatorem akcji jest Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej RAZEM. Ma ona na celu wprowadzenie regulacji ustawowych, które ułatwią gromadzenie kapitału na dodatkową emeryturę. Ustawa zakłada, że kapitał odkładany na emeryturę będzie zwolniony z podatku dochodowego.
Komitet musi zebrać 100 000 podpisów, aby projekt nowelizacji znalazł się w Sejmie jeszcze w tym roku. Zachowanie tego terminu umożliwi wprowadzenie ulgi podatkowej od 1 stycznia 2010 r.

tabelazfdf23luty

Krzysztof Barembruch, Prezes Zarządu ZFDF: – Tego typu inicjatywa jak najbardziej wpisuje się w politykę jaką prowadzimy wobec naszych klientów. Dąży ona do rozwoju rynku oraz zwiększenia świadomości Polaków w kwestiach finansowych.

Związek Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) to organizacja reprezentująca polski rynek firm doradztwa finansowego. Związek powstał 19 czerwca 2008r. Wśród jego członków znajdują się największe i najbardziej renomowane firmy doradztwa finansowego.
Celem ZFDF jest reprezentowanie interesów gospodarczych i społecznych branży, w szczególności wypracowywanie jednolitych standardów pracy firm doradztwa finansowego. Związek stawia sobie za cel umacnianie właściwego wizerunku doradców oraz edukowanie społeczeństwa w zakresie zarządzania finansami.
Na dzień dzisiejszy ZFDF skupia 12 członków: A-Z Finanse, Bankier, Credit House, Dom Kredytowy Notus, Expander, Finamo, Goldenegg, Gold Finance, Money Expert, Open Finance, RealFinance, Wealth Solutions.

www.zwiazek-doradcow.org

Podobne artykuły :