Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Dobry dzień dla złotego

12 marca 2009

Złoty w sposób zdecydowany umocnił się w czwartek do głównych walut. O godzinie 17:33 kurs USD/PLN testował poziom 3,5337 zł, EUR/PLN 4,5211 zł, a szwajcarski frank 2,9695 zł. We wszystkich trzech przypadkach można mówić o pewnym przełomie.


Kursy dolara i euro spadły bowiem poniżej minimów z końca lutego br., kończąc krótki okres konsolidacji i rozpoczynając kolejny etap korekty (póki co nie ma jeszcze sygnałów odwrócenia trendu na złotym).
Podobnie zachował się również szwajcarski frank. Jednak w tym przypadku dużo większe znaczenie ma spadek poniżej psychologicznego poziomu 3 zł. I to nie tylko dlatego, że miał on niezwykle dynamiczny charakter, ale przede wszystkim dlatego, że spadek CHF/PLN miał silne fundamentalne podstawy. Mianowicie obniżka stóp procentowych przez Narodowy Bank Szwajcarii (SNB), interwencja tego banku w celu osłabienia szwajcarskiego franka oraz zapowiedź podobnych działań w przyszłości. To wszystko sugeruje, że para CHF/PLN może na dłużej zadomowić się poniżej poziomu 3 zł.

Marcin R. Kiepas
marcin.kiepas@xtb.pl
X-Trade Brokers DM S.A.
www.xtb.pl

Przejdź do spisu treści 700 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,
Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Podobne artykuły :