Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

O serwisie

27 sierpnia 2008

O autorze

Nazywam się Tomasz Bar. Od wielu lat interesuję się rynkiem finansowym. Początkowe zainteresowanie tematyką ekonomii, gospodarki z upływem czasu przerodziło się w pasję. Obecną wiedzę poparłem studiami (Wyższa Szkoła Zarządzania i Prawa w Warszawie – spec. Zarządzanie Finansami) oraz pracą m.in. dla dwóch banków i innych instytucji finansowych, w których odpowiedzialny byłem za doradztwo i obsługę klientów detalicznych. Nabytą wiedzę wykorzystuję w życiu codziennym.
Od kilku lat jestem praktykiem rynku finansowego, jego uczestnikiem w roli inwestora indywidualnego. Inwestuję m.in.w akcje notowane na GPW, fundusze inwestycyjne. Wiele nauczyłem się na własnych błędach co bardzo sobie cenię. Dzięki temu na przestrzeni lat udało mi wypracować zasady, do których się stosuję. Cały czas się uczę, gdyż finanse wymagają wiedzy, stałej obserwacji rynku i dyscypliny.
Możliwości jakie stwarza internet pozwalają mi na stronach serwisu finanseosobiste.pl
podzielić się z Państwem swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem.

Misja serwisu

Stworzyłem finanseosobiste.pl aby pomóc wszystkim zainteresowanym tematem finansów osobistych poprzez praktyczne i bezstronne porady finansowe. Obserwując rynek stwierdziłem bowiem, iż brakuje pozycji, która przedstawia sprawy z perspektywy klienta i ujawnia liczne pułapki ofert bankowych i ubezpieczeniowych. Poprzez swój serwis staram się choć w części pokazać owe niuanse i pisać o tym zrozumiałym, przyjaznym dla użytkownika językiem.
Zwracam także uwagę na tak istotny aspekt jak oszczędzanie i inwestowanie posiadanych pieniędzy.
Poruszam wiele zagadnień począwszy od najprostszych – lokat terminowych, obligacji poprzez fundusze inwestycyjne i giełdę kończąc na rynku walutowym forex, usługach asset management i private banking.
W ten sposób, każdy kto trafi na serwis znajdzie dla siebie praktyczne informacje bez względu na posiadaną wiedzę oraz możliwości finansowe.Serwis jest próbą zwrócenia uwagi na aspekt zapewnienia sobie środków finansowych niezależnie od dochodów uzyskiwanych z pracy. Tradycyjna praca etatowa którą wykonuje większość z nas ma liczne ograniczenia i jest przyczyną wielu stresów, frustracji do której jednak mało kto się przyznaje. Chciałbym przedstawić pewien punkt widzenia, który ma na celu pokazanie możliwości uniezależnienia się od pracy.
Sprowadza się to przede wszystkim do zgromadzenia odpowiednio dużego kapitału, który mądrze zainwestowany, będzie stałym źródłem dodatkowego dochodu. Środki te mogłyby zatem posłużyć jako zabezpieczenie na wypadek utraty pracy, wspomóc prowadzenie własnej działalności gospodarczej lub zapewnić utrzymanie odpowiedniego standardu życia na emeryturze. Ostatnim możliwym rozwiązaniem jest porzucenie pracy i stanie się rentierem czyli osobą utrzymującą się z posiadanego kapitału.

Do kogo jest skierowany finanseosobiste.pl?

Skierowany jest do osób które dbają o swoje finanse osobiste
i poszukują przydatnych porad dotyczących oszczędzania i inwestowania. Ponadto do osób zainteresowanych tematyką przemian gospodarczo-społecznych i ich wpływu na ich własną sytuację finansową.

Jakie korzyści niesie ze sobą?

Główną korzyścią są praktyczne porady dotyczące metod oszczędzania
i inwestowania w oparciu o dostępne na polskim rynku produkty finansowe
np. na co zwrócić uwagę:
– zakładając lokatę,
– kupując jednostki uczestnictwa Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych (TFI),
– biorąc kredyt np. samochodowy (złotówkowy lub walutowy),
– inwestując na Giełdzie Papierów Wartościowych (wybór biura maklerskiego,
rynek pierwotny, kredyt na akcje),
– jak zainwestować znaczne kwoty aby uzyskać ponadprzeciętne zyski.

Co zawiera finanseosobiste.pl?

artykuły – odwiedzający serwis znajdzie w nim teksty poruszające różnorodne tematy z zakresu finansów, ekonomii, a także traktujące o zmianach gospodarczych jakie miały miejsce w Polsce w ostatnich latach i ich bezpośrednim wpływie na życie społeczeństwa.
porady finansowe – znajdują się w nim opisy produktów dostępnych na polskim rynku finansowym wraz z poradami praktycznego ich zastosowania. Porady te są przeznaczone dla każdego w zależności od osobistych preferencji i potrzeb, posiadanego kapitału, planowanych inwestycji i wiedzy finansowej.
nowości finansowe – dział w, którym zamieszczam informacje o nowych produktach finansowych jakie pojawiają się na rynku,
przegląd prasy – odnośniki do ciekawych tekstów o tematyce finansowej, ekonomicznej etc. z branżowych serwisów internetowych lub wydań prasy elektronicznej. Niemal codziennie w internecie pojawiają się ciekawe teksty, które jednak po kilku godzinach zastępowane są innymi. Na przegląd wielu stron internetowych codziennie mało kto ma czas.
W ramach działu „przegląd prasy” oferuję gromadzenie pod jednym adresem odnośników do polecanych tekstów. W ten sposób powstaje pewnego rodzaju darmowe archiwum, poprzez które goście serwisu, zarówno ci nowi jak i powracający mogą nadrobić lekturę.
pasywny dochód – to specjalny dział poświęcony zagadnieniu zapewnienia sobie niezależności finansowej. Zawiera cykl tekstów pt. „Zapewnij sobie niezależność finansową”, którego celem jest poruszenie kwestii gromadzenia kapitału, który umiejętnie inwestowany będzie stanowił stałe źródło dochodu, niezależnie od wykonywanej pracy.
przydatne strony www – w dziale tym zamieszczam ponad 250 adresów internetowych: serwisów, firm, które oferują na swoich stronach informacje z zakresu finansów, ekonomii i usług internetowych itp., oraz instytucji działających na rzecz szeroko rozumianych interesów grup biznesowych i organizacji rynku kapitałowego. Adresy są pogrupowane w 11 kategorii np: Finanse, E-biznes, Dla firm. Zamieściłem również kategorie nie związane bezpośrednio z tematyką serwisu np: Książki i Turystyka, co wynika z moich pozafinansowych zainteresowań.

Przeczytaj opinie użytkowników o serwisie >>> kliknij

Notatki prasowe o finanseosobiste.pl

Media2.pl Medialink.pl e-biznes.pl

tytuly-prasowe_copy

wykresankiety
Podziękowania.

Dziękuję:

Karolowi Kucharskiemu z firmy www.robotkireczne.com,
za wykonanie ogromnej pracy graficzno-technicznej serwisu według moich wyobrażeń. Za porady, sugestie, poświęcony czas, stały kontakt i ciagłe doskonalenie funkcjonalności i wyglądu finanseosobiste.pl

Podobne artykuły :