Finanse osobiste  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl
  • finanseosobiste.pl

KANAŁ RSS

Zasubskrybuj nowości w serwisie przez kanał RSS

Zwiększanie zysków na giełdzie

25 listopada 2014

Giełda dla wielu osób to idealne wyjście ze względu na możliwość zarobienia naprawdę dużych pieniędzy. Wiele osób utrzymuje się wyłącznie z giełdy. Pochłaniają się jej całymi dniami, sprawdzając co się aktualnie dzieje i reagują na wszystkie zmiany w sposób błyskawiczny. Można zajmować się giełdą w sposób hobbystyczny albo nawet zawodowy.

zwiekszaj_zyski_na_gieldzieOsoby, które mają naprawdę dobrą rękę do grania na giełdzie i wiedzą gdzie i jak inwestować, mogą pracować w domach maklerskich, inwestując czyjeś pieniądze i zgarnąć pewien zysk z odpowiednio zainwestowanych pieniędzy. Wiele osób, które chciałyby grać na giełdzie, a jednak nie zdają sobie sprawy z tego jak to wszystko dokładnie funkcjonuje, w dużej mierze polegają właśnie na inwestorach zewnętrznych, którzy oferują im swoje usługi. Jednak w większości przypadków taka gra jest prowadzona bardzo bezpiecznie, a przy tym zyski są znacznie mniejsze, niż przy ryzykownej grze. Takie osoby stawiają w większości sytuacjach na pewne spółki, które zawsze są stabilne i nie ponoszą żadnych, spektakularnych strat. W pewne firmy można bardzo spokojnie inwestować bez obaw na specjalnie negatywne wpływy na zainwestowany kapitał. Jednak żeby prowadzić taką grę, trzeba mieć naprawdę dużą sumę pieniędzy, bo w innym przypadku nie ma to zbytniego sensu. Lecz jeżeli komuś zależy na tym, aby samemu zarobić pokaźną sumkę pieniędzy, to taka osoba powinna wiedzieć z czym dokładnie się to wszystko je i co zrobić, żeby jak najbardziej zwiększyć swoje zyski.

1. Dywersyfikacja kapitału

Nie możesz polegać tylko na jednej, albo na kilku najpewniejszych spółkach. Takie podejście może naprawdę źle się skończyć, z racji tego, że gdy zainwestujesz większość swojego kapitału w spółkę, która okaże się, że jest nierentowna i przynosi wielkie straty, to Twoje akcje ulegną osłabieniu, a tym samym stracisz swoje zainwestowane pieniądze. Czy wydaje Ci się, że to dobry pomysł? Nie ma co powierzać swoich wszystkich pieniędzy tylko jednej firmie. Jeżeli naprawdę masz ochotę na zarobek musisz zrozumieć, że dywersyfikacja kapitału, czyli rozbicie swojego kapitału i zainwestowanie go w dużą ilość, różnych spółek. Znacznie więcej, niż jedna, czy dwie.

Najlepiej inwestować od 5 do 10 spółek. Wtedy będziesz mógł być w miarę spokojny o swój kapitał i o swoje zainwestowane pieniądze. Bo nawet jeżeli zdarzy się sytuacja, w której stracisz pieniądze to jednak nie będzie to tak bolesne doznanie, jak gdybyś zainwestował wszystkie pieniądze w jedną firmę i nagle cały zgromadzony kapitał, poszedłby wraz ze spółka na dno. Nie jest to opłacalne zagranie. Znacznie lepiej prowadzić strategię innego rodzaju, która właśnie opiera się na inwestowaniu w większą ilość spółek. Ponieważ obserwując na bieżąco sytuacje w zainwestowanych przez Ciebie spółkach i analizując ich zachowanie, to w momencie gdy nadejdzie spadek firmy to będziesz w stanie szybko zareagować i od razu zainwestować swoje pieniądze gdzie indziej. Poprzez takie działanie możesz z całej sytuacji wyjść wręcz zwycięsko. Nie ponosząc żadnych szkód.

2. Wybieraj najlepsze okazje inwestycyjne

Jest to bardzo dobra metoda, zwłaszcza jeżeli jesteś osobą, która posiada niestety dosyć ograniczony czas, który jest w stanie przeznaczyć na analizę zachowań rynku oraz kontrolowanie pozycji spółek na giełdzie podczas dnia. Jeżeli podniesiesz stosunek zysku do ryzyka i wybierzesz tylko takie zagrania, które dadzą Ci chociażby minimalnie pięciokrotnie większy zysk w stosunku do poniesionego ryzyka to jesteś w stanie zwiększyć swoje wyniki w sposób lawinowy. I podnieść swoje osiągi finansowe nawet o 80 punktów procentowych. Możesz zmniejszyć nakład czasu, a jednocześnie zyskać znacznie lepsze wyniki finansowe. Ponadto jest to proces, który można wcielić w sposób bardzo łatwy. Nawet początkujący inwestor jest sobie w stanie z tym poradzić.

3. Analizuj wykresy i notowania spółek

Musisz pamiętać o tym, że giełda opiera się właśnie na wszelkiego rodzaju wykresach i to im musisz podporządkowywać swoją strategie biznesową. Nie ma takiej możliwości, żebyś zyskiwał wielkie pieniądze, nie obserwując aktualnych trendów inwestycyjnych i nie patrząc na to co się dzieje na rynku. Możliwe, że takie coś istnieje w jakichś opowieściach, albo legendach, ale niestety nie w prawdziwym świecie. Wszyscy muszą ciężko pracować, żeby zarabiać pieniądze, więc Ty też musisz się poświęcić i obserwować wykresy, żeby wiedzieć z wyprzedzeniem co się stanie. Ponieważ jeżeli chcesz się wzbogacić na giełdzie, to jedynym wyjściem jest podejmowanie racjonalnych decyzji, które muszą być oparte na wykresach.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez redaktora portalu finansowego Finansfera.com, Michał Fin.

Przejdź do spisu treści ponad 1500 porad finansowych zawartych na portalu ,

Przejdź na bloga www.blog.finanseosobiste.pl ,

Przejdź do działu Nowe produkty finansowe

Odwiedź inne serwisy grupy www.FinanseOsobiste.pl
www.nieruchomosciowo.biz
www.UbezpieczeniaPoLudzku.pl
www.poznajTFI.pl

Tagi: ,

Podobne artykuły :